Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sima ütvefúróval miért nem...

Sima ütvefúróval miért nem lehet (vagy legalábbis elég körülményes és időigényes) panelház falát fúrni?

Figyelt kérdés
Nem fúróvásárlás előtt állok, korábban volt egy ütvefúróm, de kínszenvedés volt panelház falát fúrni vele, holott elvileg az ütvefúró viszi a betont. Vettem egy fúrókalapácsot és ég és föld a különbség, másodpercek alatt megvan egy lyuk. Szóval csak elméleti síkon érdekelne, mi a különbség a panel és a beton között? Elvileg mind a kettő kavics és cement keveréke..vagy a szocializmusban hozzákevertek még valami csodaszert?
2023. nov. 14. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Beton és beton között is van különbség, mint kiderült.

A panel elemeket fekve gyártották, rázva, tömörítve. Egy öntött beton meg csak öntve van és kész, sokkal lazább.

Fúró kalapács nagyobbat üt, azért viszi jobban. Az SDS tokmány is ezért van.

2023. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Vannak panelok amiket alagút zsaluzással csináltak.Folyékony betonnal dolgoztak,jól bevibrálva .Nem spóroltak a cementel,és nem is volt mód az ellopására .Osztályzott sódert használtak.A falak nagyon be is vannak vasalva .
2023. nov. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Más a mechanizmusa a sima ütvefúrónak és a fúrókalapácsnak. Előbbibe van két körmöstárcsa, egyik áll a másik forog. Amikor a falnak nyomod a gépet, ezek egymásnak nyomódnak, és a körmök alakja szerint alakul ki az ütő-lengő mozgás. Fúrókalapács esetén forgattyús-dugattyús mechanika használatos, sok esetben pneumatikával.

Na ettől erősebb a fúrókalapács.

2023. nov. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A panelbetonban lévő sódert az a recsegős vacak nem fogja összetörni, vagy csak nagy nehezen, de addigra el is égeted a vidiás fúró hegyét.
2023. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
A vidiás fúró sem foroghat gyorsan.
2023. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahogy 3# írja, más a mechanika.

Az ütvefúrónál a kúpos racsbik miatt a te nyomásod adja az ütèsenergiát. Ami kicsi ès kevès.

A fúrókalapácsba egy pneumatikus ütőszerkezet nagyon gyors ès erős ütèseket mèr tőled függetlenül

2023. nov. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Azt tudtam eddig is, hogy más a mechanika, csak azt nem értem akkor az ütvefúróra minek írják rá, hogy viszi a betont. Vagy ezekszerint a mai frissen épített lakóparkok beton teherhordó, helyben zsaluzott falaival megbirkózna, mert azok "gagyibbak" mint a 40-50 éve készült előregyártott panelek?
2023. nov. 15. 10:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem gagyibbak, csak más anyagból van, más teherhordása, erősítèse stb.

A normál murvából(dolomit) kèszült beton fúrható ütvefúróval. A panelok homokos kvarcit tartalmaznak(ami a folyópartokon van). A kvarcit gömbök kemènyek, ahhoz kell az ütvekalapács.

Ezenkívül tartalmazhatnak egyèb szilárdságnövelő adalèkot, gyártási eljárás(gőzölès) is, ezenkívül a bevibrálás, tömörítès is növeli a szilárdságot.

A panel elèg nagy teherbírású, aránylag vèkony, így elèg erősnek kell lennie.

2023. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A normál gyártók ,leírják a használatiban, hogy könnyű falazat fúrására alkalmas (tégla/ytong/mészkő) ez az ütvefúrógépük. A Beton nincs ezek közt. Az hogy noname márkák szeretik túltolni a termékük képességeit, az eladási példány szám növelése céljából "le felejtődik" hogy nagyszilárdágú beton fúrására alkalmatlan a gép. Sajnos a Magyar nyelv az ütvefúrógép névvel azt hajlamosítja hogy akkor az gép minden falazatot kifúr. Hát, sajnos nem....

Fúrókalapács nevű masinát kell venni a panelhoz.

2023. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" Azt tudtam eddig is, hogy más a mechanika, csak azt nem értem akkor az ütvefúróra minek írják rá, hogy viszi a betont."

Sokmindent ráírnak, ami nem valós. 650W-os új Bosch fúrógéppel többször előfordult hogy méretesebb facsavart nem tudtam végig behajtani. Aztán utána meg az ezeréves 400W-os Black&Decker simán behajtotta...

Ha szétszedsz egy mai fúrógépet, meg egy régi békebelit, és egymás mellé teszed, meg fogsz lepődni a kükönbségen.

Tehát nem kell mindent elhinni, amit a reklámban mondanak, az eladási szám növelését megcélozva. Azt még hozzáteszem azért, hogy egy igazán jó árut reklámozni sem kell mert anélkül is veszik. Ha valamit nagyon reklámoznak, csodaszernek állítanak be, ott gyanakodni kell hogy nem is olyan jó mint mondják. Számtalanszor belefutottam sajnos magam is ebbe, de már sokat tanultam.

2023. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!