Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kandallót szeretnék venni?...

Kandallót szeretnék venni? Melyiket érdemes megvenni ami több szobát is ki tud fűteni?

Figyelt kérdés
dec. 26. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mobilról még nem olvastam.
dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
A kandalló azt a szobát fűti ki, ahol van. A szomszéd szobában már érezhetően pár fokkal hűvösebb lesz.
dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha több szobát akarsz fűteni, akkor úgy kell megcsinálni, mint a régi cserépkandallókat, át kell törni a közös falat és a nyílásba építeni a kandallót. Mivel kémény is kell hozzá, ami meg engedélyes tudtommal, mindenképpen kellene építész. Ő majd elmondja a többit, meg kiszámolja mekkora legyen
dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Ha több szobát szeretnél akkor legalább egy 8 kw-ost.Kérdés milyenek az ajtók mert a levegő nehezen áramlik be szobába.

Nálunk rendben van mert boltíves az egész alsó szint.

dec. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha több szobát akarsz fűteni egyel akkor vagy vízterest kell venned, vagy pedig légtechnikát kell hozzá építeni.


+

Olcsó megoldás pedig kell csinálni egy nagy hődobot azt rárakni a kandallóra. Ezután minden fűteni kívánt helyiségbe felülre kell rakni egy cső ventilátort esetleg potméterrel leszabályozni, hogy halk legyen, és alulra is kell egy kb 2x akkora lyuk egy csappantyúval amin kiáramlik a hideg levegő. De ezzel kisérletezni kell, mert elsőre biztosan nem lesznek jó helyen az alsó lyukak. A hődobból a létező legnagyobbat kell megvenni vagy csinálni.

dec. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
A vízteres kandalló élettartama viszont rövidebb, ezért mérlegelni kell mi az optimális megoldás. Én inkább tömegkályhát vagy minimum cserépkályhát építtetnék, az befűti az egész lakást. A dolog titka az, hogy jól kell elhelyezni. Nem lesz azonos hőmérséklet az összes helyiségben.
dec. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
csakis vízteres kályhát, oda ahol a kémény van. A többi már cső, radiátor, és keringető-szivattyú kérdése.
dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Paczalos István ***** válasza:
25%
Szerintem egy cserépkályhát építtess, aminek a front oldalán egy nagy tűzálló üveges ajtó van. Ha több szobát akarsz befűteni vele, érdemes úgy megépíttetni, hogy a hátulja a másik szobában van. És a vízteres rendszert se felejtsük el, így a maradék helyiségeket is ki tudod fűteni.
jan. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Senior Séf ***** válasza:
47%
Ha már cserépkályháról beszéltek, említsük meg a tömegkályhát. Én egyébként nagy tűzterű rakétakályhát építettem, amit megtoldottam egy hőtárolóként is funkcionáló fűtött ülőpadkával. Javaslom, gondolkozz el ennek a lehetőségén.
jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

Ismerősék tavaly leszigetelték a házukat, most ősszel verték szét a tömegkályhát. Totálisan alkalmatlan volt a szigetelt ház fűtésére és elfoglalt egy negyed szobát.

Ennyit a tömegkályháról.

jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!