Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen kandallót vagy kályhát...

Milyen kandallót vagy kályhát érdemes kis 'lakásba' szerezni?

Figyelt kérdés
Nagyon kis lakás, inkább nevezzük mellékhelységnek. Összesen 12 m2, 30 m3. Milyen kémény kell csináltatni? Gáz nincs, nem is akarok. Tavasszal az enyém lesz, jövőre már fűteném, pénz gyűjtés s tervek miatt kérdezem, köszönöm a segítséget
2016. dec. 28. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:

5 kW-os bőven elég egy ekkora helységbe.

ha csak kizárólag ezzel fogsz fűteni akkor érdemesebb olyat választani aminek van hőtartó képessége, mert ugye a kályhák legnagyobb hátránya hogy addig fűt még pakolod.

szóval egy kis kandalló betétet vennék a helyedbe, amit szépen körbeépítenék, ez mutatós és sokkal hatékonyabb is.

ez durván 200 ezerből megvan.

ha erre nincs pénzed akkor marad a kandalló kályha, 70-80 ezerért már lehet kapni egész jókat.

kéményt meg szabvány szerint kell csináltatni, ez mai viszonylatban drága mulatság, mert elég szigorú szabályok vannak a kéményekre, persze csak akkor ha "hivatalosan akarod" csináltatni.

2016. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hősugárzót?
2016. dec. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Lehet még használt,samottal bélelt német kályhát kapni 10-20 000-ért.Ez kiválóan tartja a meleget és nem zabálja a tüzelőt mint a kandalló.Szabályozható és ha elzárod,egész éjjel tartja a parazsat és a meleget.Egy közepes méretű kézi bevásárló kosár fával elvan egész nap.Én egy ilyennel és egy cserépkályhával fűtök ki 90 m2,3 m belmagasságú házat 2 max 3 kosárral naponta. A kémény a húzós árban,ha szabvány szerinti építésű.Kerámia,vagy saválló lemezzel kell bélelni.
2016. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a német "örökégő" kályhám van kiegészítő fűtésnek, de gyakorlatilag egyedül is elegendő 40m2-re.

Ha szerencséd van, használtan már 25-30ezerért kapsz, (újonnan már nem gyártják, úgy tudom) de bőségesen behozza az árát.

2016. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.Nem kell neki 1 szezon,hogy behozza az árát.Igen,nem gyártják már.40 m2-t simán kifűt teljesen elzárva.3-4 óránkét kell rádobni akácból,vagy tölgyből.Minden elég benne.Este jól megrakom ,elzárom és reggel csak rá kell dobni a parázsra.
2016. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Utána nézek ennek a német kályhának. Hősugárzót nem akarok, ismerem zabálja az áramot és hideg van mellette
2016. dec. 29. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!