Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy gázkazán...

Mennyibe kerülhet egy gázkazán egy 56 lakásos panelházba? Mennyibe kerülhet egy hőszivattyú? Házközponti fűtés van.

Figyelt kérdés

Ma volt szerencsém látni a kazánt. Nem néz ki jól. Néha vannak vele problémák. Szerintem soha nem cserélték. Még soká lesz a közgyűlés, nem sürgős. Érdekel a dolog, talán felhozom a kövi közgyűlésen. Van némi tartaléka a háznak, persze lehet vannak fontosabb költségek is.

Nem láttam a neten ilyesmit. Gondolom nem elég egy sima 500.000Ft-os állókazán. Mennyibe kerülhet?


dec. 28. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, 16 éve vettük a kazánunkat, akkor került közel 600 ezerbe, holott csak egy szimpla családi ház, amiben van padlófűtés és radiátoros fűtés is.

Társasháznak "ipari gázkazán" címszóval keress, mint pl. ez is:

[link]

Az ára alapból tízszerese kb. egy sima kazánnak.

dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
dec. 28. 11:19
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindentől függ. Anno 32 lakásosban mi 19 millió körüli ajánlatot kaptunk gázkazán cserére. Hőszivattyú szóba sem került, mivel a lakók zöme idióta volt és elkönyvelték valami megfizethetetlen űrtechnikának már első nekifutásra (mellesleg radiátorokkal nem annyira hatékony), nem volt megtakarítása a háznak, így én őszintén azt vártam, hogy elköltözzünk végre mire tényleges projektté válna a kazáncsere. Mindig volt valami plusz költség onnantól, hogy odaköltöztünk, már nagyon untam.
dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3: Köszi a választ. 19 milla az nem semmi. Gondolom most még több. Azért még utána nézek.
dec. 28. 11:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két kazán volt és sz*rul is volt kötve valahogy a rendszer, de sajnos nem tudom pontosan mire szólt az ajánlat, hála az égnek sikerült akkor még életet lehelni a régibe.

Ha régi kazán, amit már nem is lehetne szereltetni, esetleg új kémény kell, béleltetni kell stb., az meg megint óriási plusz költség, ilyenekre is érdemes odafigyelni.

dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok múlik azon, hogy mekkora teljesítmény kell (ez panelháznál leginkább attól függ, volt-e szigetelés, illetve egységesen külső nyílászáró csere). Maga a kazán durván 8-10 millió forint, plusz ugye a beépítés, kéménybélelés stb. Nyilván pontos számot szakember tudna mondani helyszíni felmérérs után, de így látatlanban meglepődnék ha 20 millió alatt lenne a végösszeg.
dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekünk is 2 kazán van. Külön egy a víznek, külön egy a fűtésnek. Az én lakásom van a legvégén a ciklusnak ezért én érzem először ha levegős a rendszer. Olyan is volt hogy csak egy csapot nyitottak meg a 2-ből a meleg víznek, hozzám már csak langyos jutott. Igazatok lehet. Valószínű nagy költség lenne. Még mindig olcsóbb mint a szigetelés + ha egyszer végleg megadja magát a kazán az nagy baj, szóval jobban is zavar mint a szigetelés hiánya.

A lakásom nyílászárói újak, jól szigetelnek. Mások inkább beszálltak a "ki tud nagyobb radiátort a falra csapni" versenybe. Ez duplán szivtás mert enyém az egyik legnagyobb lakás. Én fizetem szinte a legtöbbet, de valószínűleg messze nem nálam a legnagyobb a leadott hő.

dec. 28. 13:20
 8/15 anonim ***** válasza:
6%

Válasszuk már 2 é a dolgot.Vannak kazánok melyek,több panel lakást látnak el fűtéssel,és meleg vízzel.Vannak egyedi fűtések is ,gáz bojlerek.

Most már egyre több lakásban szerelnek kondenzációs gázkazánt,ami a fűtést,és a meleg vízet is biztositja .Ezek költsége 1.5 millió alatt van .

Kérdező te 1 ipari kazánt láthattál.Ilyet nem szerelnek lakásba .

dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as nem értetted meg a kérdést...

"Házközponti fűtés van"

dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8: Ne is szereljék az én lakásomba. A pincében van a hőközpont. Bár menő lenne ha el tudnám zárni a gázt vagy a melegvizet a szomszédoknak. :-D
dec. 28. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!