Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új konvektor kialakításánál...

Kishuta kérdése:

Új konvektor kialakításánál is kell komplett gázterv és engedély?

Figyelt kérdés
A házban már van kiépített földgáz, vannak konvektorok is. Ha egy olyan helyiségbe szeretnék új konvektort kialakíttatni, ahol még nem volt, akkor is bonyolult az eljárás? Köszönöm.

dec. 28. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kell új rajz,módosításnak számit.Csak a tervezőnek könnyebb a dolga .

Lehet hogy a régire rajzolják,de ehhez is tervező kell.

dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
szerezznegy hegesztőt, az rácsatlakozik egy menetes 1/2 collos csonkkal a meglévő(mért)gázra, aztán már építjeted is a gázvezetéket az új konvektorig. Szard le a többit.
dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 2-es ajánl, az a legjobb módja annak, hogy egy nagyobb káreseménynél (amikor a legjobban kell a pénz) ne fizessen a lakásbiztosítás.


Sajnálom, de hivatalosan nem tudsz új gázkonvektort létesíteni. Kifutott technológia. Egyedül a meglévőeket cserélheted új gyártásúra.

dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2. Köszi, de ha lehet mindenképpen hivatalos utat választanék.


#3. Jól értem, hogy oda sem engedélyezménynek újabb konvektort, ahol már van? Tudsz esetleg valamilyen szabályozást / törvényt, ahol leírják, hogy már nem lehetséges?

dec. 28. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan 2 féle képpen lehet új gázkonvektort felszerelni:


1. A régi meglévő készüléket cseréled le egy újra

2. Régi ház, aminek az eredeti tervrajzán már eleve szerepel a gázkonvektor helye, de valamiért sosem lett kiépítve!


Tervrajz mindenképp kell hozzá, csak nem tudom, hogy hivatalosan a meglévő konvektoros rendszer bővítésére adnak-e ki engedélyt! A házba bevezetett földgáz egy dolog, de hogy azzal hogyan fűtesz, nem mindegy! Teljesen új gázrendszer kiépítésében ma már csak radiátorra, gázkandallóra, és padlófűtésre adnak ki engedélyt, mert azoknál a fűtési energia/hő 100%-át hasznosítod, konvektornál viszont ennek 15-20-30 %-a parapeten keresztül a szabadba elvész!

dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

5 ös,nem tudom mikori ez a rendelet,de öt éve nálunk is régi épületbe lett a gáz lecsatlakoztatva .Nem kérdezte a tervező új vagy régi konvektor lesz e.

Tipusnak oda írta F8

dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapból a gáz fűtő készülék hatásfoka van meghatározva, illetve a zárt ègèstèr.

Viszont úgy tudom, hogy új parapet nem lètesíthető már, ezèrt nem lehet beterveztetni újonnan parapetes konvektort.

dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vgf szaklap cikkében találtam ennyi infót:


A 11/2013. (II.21.) NGM rendelet 2. mellékletének (MBSZ) 4.2.4.1. pontja vonatkozik, amely huzamos emberi tartózkodásra szolgáló helyiségekben tiltja„új felhasználói berendezés létesítése esetén” „B” típusú gázfogyasztó készülék telepítését.


Viszont a B-típus a nyílt égésterű berendezéseket takarja.

dec. 29. 13:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!