Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag vagy alumínium redőny?...

Kollocsreni kérdése:

Műanyag vagy alumínium redőny?? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

jan. 5. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Az olcsó alumínium redőnyprofilok nagyon ócskák, az rosszabb, mint a műanyag ami nem nyeklik-nyaklik annyit, de a drágább alumínium profilok érezhetően jobb minőséget képviselnek, azoknak súlyuk is kicsit nagyobb.
jan. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alu jobb. Tartósabb is mint a műanyag társai. Feltolásgátló is van bennük, és a lamellák is nehezebbek, így pontosabban illeszkednek egymásra mint a műanyag változatnál. Persze az alu sokkal drágább is.
jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Alu jobb mert nem fog leégni a fél ház amikor megpróbálják gázégővel leolvasztani, hogy be tudjanak mászni az ablakon.
jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Uram atyám 3-as, te milyen környéken laksz? :D
jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyan nem a 3-as vagyok, de láttam videót, hogy a műanyag ajtókat is kiolvasztják a zár körül egy párszáz ft-os benzinlámpával pillanatok alatt. Gondolom a műanyag redőny se jelent nagyobb akadályt...

Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Funkcionalitásban nincs sok különbség, a műanyag redőnyből is van strapabíró, meg olyan vékony is ami áttetszik hogyha rásüt a Nap.

A műanyagredőnynél még egy fontos szempont a fesztávolság. Ha neked pl. 180cm széles az ablakod, akkor azt ne akard egy részből megcsinálni. Jobban hajlik ugyanis (egész pontosan a fesztáv harmadik hatványával arányosan...) ha szélesebb, és ha belekap a szél, könnyebben kifordítja. Tehát én nagy fesztávra javasolnák alumíniumot.

De egyébként meg egyedi dolog is ez, mert én meg a faredőnyt szeretem...

jan. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekünk három éve a Jola-ban úgy magyarázta el az ember, hogy el kell dönteni, hogy 5-10 évre vagy 15-20 évre tervezünk vele. Én örülök, hogy végül alumínium redőnyt választottunk, mert hibátlanul működik. Igaz, színes is csak alumínium lehet, így nem is volt kérdés. Ha jól tudom, motorosat is csak alumíniumból csinálnak. Mi azt nem kértünk, de a redőny hibátlanul működik.
jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Műanyagból is van szines redőny. Akár a redőnylapok és a tok színe is lehet különböző. Továbbá műanyagredőny is lehet motorizálva. Sok helyen vannak egyébként 20-30 éves műanyagredőnyök. Szerintem a minőségtől függ, meg a karbantartástól, használattól.

Ami elő szokott fordulni, hogy nagy szélben ha félig van lehúzva, belekap a szél és kiszabja. Meg ha erős jégeső van, az néhány redőnylapot szét tud verni. De a redőnylapok cserélhetőek. Meg elővigyázatosságból nagy szélben vagy teljesen le kell ereszteni, vagy felengedni. De ez is inkább nagyobb fesztávolságnál, >1,3méter.

Amumíniumredőnynél arra szoktak panaszkodni, hogy szélben nagyon zörög. Biztos strapabíróbb amúgy mint a műanyag, bár dió nagyságú jégeső valószínűleg ott sem lesz nyomtalan.

jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!