Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen átfolyós víz melegítő...

Milyen átfolyós víz melegítő ad elegendő vizet zuhanyzáshoz?

Figyelt kérdés

jan. 5. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem azt csak gázos tud.
jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Gázos
jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Átfolyósba csak gázos
jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg van elektromos átfolyós is, annak idején ahogy néztem az felvesz 3x40 Ampert. Tehát van, de ha ez kell akkor a hálózatot is eszerint szükséges bővíteni. Gondolom, nem túl népszerű megoldás.
jan. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


pl ilyen


Egy db normál zuhanyhóz egy 13 kW is elég.


(Ha úgy adtok tancsút hogy fogalmatok sincs a dologról, akkor legalább a googlbe beírhatnátok előtte.)

jan. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5# igaz, bár ilyenről nem hallottam. De a fontos paramètert, hogy mennyi vizet ad, mekkora felmelegítès mèrtèke nincs megadva. Tehát nem tudod mire kèpes.
jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 Megvan adva


Q = C * m * dT

jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az 5-ösbe nincs megadva a térfogatáram. Ugye kéne az hogy a 42/55 fokos vizet hány liter/perc esetén tudja. Ha ez 18kW, akkor kb. 8liter/perc lehet jó esetben.

A zuhanyrózsa szükséges térfogatárama 13-15 liter/perc. Mondom, annak idején én ezt körbejártam, és arra jutottam hogy ehhez 3 x 40 Amper kell! Ha ennél kevesebb az Amper, akkor kevesebb liter/perc esetén tudja azt az 50 fokot. Kézmosáshoz/mosogatáshoz jó lehet az is, de zuhanyzáshoz kevés.

És ugye 3x40 Amperhoz olyan vastag kábel kell kb. mint a kerti slag, vagy vastagabb, tehát ezt is figyelembe kell venni.

jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 Ezek alapján azt állitod hogy a linkben szereplő vizmelegitő egy csapot képes ellátni?


[link]

jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!