Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bosch Therm 4000 őrláng...

Bosch Therm 4000 őrláng nélküli gázos, átfolyós melegítő vagy Ariston Velis 100-as villanybojler?

Figyelt kérdés

Lakást vásároltunk és jelenleg felújítunk. Eddig úgy gondoltam, hogy a mostani, kb. 30 éves gázos átfolyós vízmelegítőt lecserélem egy Boschra, azonban a gázszerelő villanybojlert ajánlott a CO mérgezés megelőzése miatt, ezért elbizonytalanodtam. A kérdések a következők: mennyire biztonságosak a jelenlegi átfolyós készülékek (tudom, kémény minőségétől is függ, de az rendben van)? Mennyire lenne elég egy 100 literes bojler 4 fős családnak (két kisgyermekkel, minden este félig kádas (150x70cm) fürdéssel)? Mennyire nagy a különbség a fenntartási költségekben? Szerintetek melyik éri meg jobban?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. okt. 14. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nálunk már az nagy különbség volt amikor a régi gázt őrláng nélküli újra cseréltük :) Viszont aztán költöztünk és villany bojler volt (ok 60liter vagy 80l már nem is tudom),hogy őszinte legyek az istenért nem tudtuk megszokni azt,hogy egész egyszerűen elfogyott a meleg víz mert lefürdettem a gyerekeket majd férjem lezuhanyzott én meg csak lestem ki a fejemből addig ameddig újra felfűtött a bojler és végre egy fél kád meleg vízbe megfürödhetem. Folyóvízbe mosogattam és vacsora után nem volt mosogatás mert fürdés lesz,fürdés után nem volt mosogatás mert még nem volt rendesen meleg víz és mire felfűtött inkább már aludni mentem és nem mosogatni.Mondjuk aztán lett mosogatógép ami jót tett a villany és víz számlának a folyóvizes mosogatáshoz képest.Olyan 13000 körül volt a villanyszámlánk ,de hát a telekád azért felejtős volt. Fűtést csináltattunk és hát egy pillanatig nem volt kérdés,hogy kombi kazán legyen (zárt égésterű turbós ment a fürdőbe a villanybojler helyére) most 5800ft körül mozog a villanyszámlánk, gáznál amikor nem fűtünk olyan 4000ft körül fogyaszthatunk amibe a gáztűzhely is benne van (átalányt fizetünk így tippelek,a nyári fogyasztásból). Szóval nekünk kevesebb a vége gázzal mint villannyal pedig aztán van duhajkodás miután már nem fogy el a meleg víz.A villanynál még megjegyezném azt,hogy néha volt olyan érzésem,hogy kb csak orrba szájba fűt a semmire ami azért kiküszöbölhető ha az ember olyat vesz ami rendesen van szigetelve és nem hűl ki benne olyan gyorsan a víz. Amúgy ha nem lett volna a fűtésnél ilyen megoldás akkor 2 tartályos aristonra cseréltük volna mert hát nem mind1,hogy egy kis zuhany miatt pl 40 vagy 80 litert kezd el fűtögetni,viszont sajnos azért olvastam olyat,hogy annak se igazán vitték túlzásba a rendes szigetelését.
2015. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez igen! Köszönöm a részletes választ! CO visszaáramlástól nem tartottatok?
2015. okt. 14. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Mint írtam zárt égésterű van így alap esetbe co-al nem kellene,hogy gond legyen,de azért van bevizsgált érzékelőnk :D
2015. okt. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ok, de korábban nyílt égésterű, elemes gyújtású volt. Arra gondoltam :)
2015. okt. 14. 12:59
 5/5 anonim ***** válasza:
28 év után cseréltem le a nyílt égésterű kombi gázkazánt alkatrész-hiány miatt zárt égésterűre,mert akkor már csak ezt engedélyezték.Soha nem volt a nyílt égésterünél CO probléma. Most is nyilt égésterüt használnék(ha lehetne),mert a zárt égésterű nem szívja el a párát és ezért minden penészesedik.
2015. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!