Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy nagy műhelyem, ebben...

Van egy nagy műhelyem, ebben az esetben milyen megoldást ajánlotok a tető héjazatának cseréjére?

Figyelt kérdés

Nem tudom ki építette, én már így vettem, nagyon sok évtizede itt áll. A tető vasból van, ténylegesen vas szerkezeten vannak rajta a cserepek. A cserepek töröttek, ázik, héjazatot kellene cserélni.


Volt itt 1-2 szakember, arra próbáltak rábeszélni, hogy öntsünk koszorút, teljes tetőcsere, 5-6-7M Ft, volt itt minden.


Én semmi mást nem szeretnék, csak ha nem ázna az épület. Alulról így néz ki a történet:


[link]


Szeretném a legolcsóbban megoldani. Ha leszedem ezt a több tonnányi törött cserepet, azzal máris jelentősen tehermentesítem az egészet, és rögzítek rá lindab lemezt, az működőképes, nem?


Addig vakolni nem tudok, amíg ázik, de melléképületre ennyi pénzt költeni szerintem őrültség lenne.


Mit gondoltok?


jan. 8. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A vasszerkezet hogyan van a fal tetejére rögzítve? Erről van fotó esetleg? Ez azért érdekes, mert lehet hogy eleve úgy csinálták meg, hogy a vasszerkezet helyettesíti a koszorút.

Én amúgy a cserepek helyett egyszerűen cserepes lemezt vagy akár trapézlemezt raknék fel, ez a legolcsóbb. Érdemes olyat, aminek az alján van egy filcréteg, ekkor a lemezen kicsapódó nedvesség se fog lefolyni.

A vasszerkezetet meg újrafesteném zománcfestékkel, Hammerite gyárt olyat, ami közvetlen rozsdára kenhető. Ez korrózióvédelem miatt fontos.

Amúgy ezek a vasszerkezetes tetők megfelelő korrózióvédelem mellett kb. örök életre szólnak. Ha koszorút öntetek, gondolom fa szerkezet lenne az új, hát amilyen fahiány van most, nem hiszem hogy jobb lenne...

jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egy részen bele van fűzve a falazatba, illetve főépülettel össze van építve, és a főépület falába is bemegy a vas. Nem lehetett kis munka ennek a kivitelezése. Holnap világosban készítek még pár fotót. Nekem nagyon masszívnak tűnik, szerintem vétek lenne bontani.


Én is a trapézlemezt nézem, nekem nagyon szimpatikus, és gyorsan cserélhető.

jan. 8. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!