Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csináltatott mostanság valaki...

Csináltatott mostanság valaki amperbővítést? Mennyibe kerülne saccra nekem?

Figyelt kérdés

Adott egy régi parasztház de elavult a villany rendszer, 15A van bent régi fekete bakelit vagy nem tudom elosztón, 2 db kismegszakító van mellé tákolva erről megy minden de szeretném korszerűsíteni, én behúzok kiépítek mindent óráig de jó lenne 15 ampernél több mert az semmi manapság. Mire számítson az ember?

Köszönöm



jan. 14. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy villanyóra esetén, ha a területeden engedik, hogy az óraszekrény továbbra is a ház külső falán kapjon helyet, akkor 300-400e körül, de nagyon erős a szórás, szóval hiába is mond neked erre bárki is árat, hogy Ő mostanában csináltatta és ennyibe került, az nem jelent semmit sem, nagyon eltérő áron dolgoznak a reg.szerelők! A saccnál pontosabb választ is ad neked egy regisztrált szerelő, amint felhívod és kérsz tőle egy árajánlatot! Igazából ha lefotózod neki az óraszekrényt, a tetőtartót (amennyiben azon keresztül érkezik a méretlen) és leléped a légvezetéket kb. hány méter hosszú, már abból fog tudni mondani neked árat, nem feltétlen kell a helyszínre kimennie.
jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__12520819-h..


Ennél a kérdésnél a 9-es válasz az enyém. Ez alapján legalább félmillióra számíts. Azt nem tudom, hogy ha esetleg a fázisok számát is bővíted, az drágább lesz-e valamiért, bár szerintem így is úgy is "csak" a szekrényfelhelyezést és a 32 feletti ampereket kell fizetni, a kialakított fázisok száma pedig csak technikai kérdés. Szintén a megboldogult ÉMÁSZ területén vagyok.

jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mérőóra utáni történetet mindenképp megkell oldanod, mielőtt Ő jönne hozzád. Szóval ki kell alakítani a lakáselosztót, a lakáselosztóból pedig 10mm2-es keresztmetszetű MKH (hajlékony) vezetékkel kell elmenni (védőcsőben) az óraszekrényig, az új óraszekrény helyéig és ott rá kell hagyni bőven. Ha nem teszel vezetéket, akkor csak a vastag gégecsövet kell betenni és majd Ő azt behúzza!
jan. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

Én úgy tudom, nem. Eleve a regisztrált szerelő bök rá, hogy hol kéne majd lenni az óra helyének. Amiket írsz, azokat addigra viszont tényleg meg kell oldani, mire a regisztrált szerelő munkájának készrejelentése után az MVM emberei jönnek. Nekünk azt mondta a regisztrált szerelő, miután felrakta a szekrényt, hogy mire majd jön az MVM, addigra legyen fenn a belső elosztó, különben elmennek, és várhatunk tőlük újabb időpontra.

jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Merész! Ezért hibapont jár, ha ilyen miatt kell elkullognia az MVM-nek!
jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

A teljesen szabályos hivatalos menetet nem dörgölték az orrom alá, mindvégig rejtély maradt előttem, csak sodródtam az árral. 💁

jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Max 25Aig bővítik fel a jelenlegi helyen változtatások nélkül, ha a betáp kábel vastagsága megfelelő. Ehhez rég. Villanyszerelőtől kell egy formanyomtatvány 30-50000 Ft körül, ezután az én kicseréli díjmentesen.


Ha 32A T akarsz vagy kicsi a betáp keresztmetszet, az kellemetlen. Csak földkábelt húznak légvonal hossz +2m, aminek nincs ingyenes része. Szabványos óra szekrényt a villanyszerelő leteszi neked 100-150000 ért. A szekrény általában csatári plast kacatokkal együtt 300000 körül lesz. Innen már te is behuzhatod a kábelt a házba.

jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ősz végén kellett rokonoméknál az 1 kiállásról 3x25A-re bővíteni, nálunk meg 3x16A-ről 3x32A-re bővítettük (a héten fejezték be). Mindkettő összességében 400 ezer körülre jött ki. Rokonoméknál kicsit kevesebbe került. De volt benne mérőóra cserétől kezdve minden ami a lakáson kívül van. Bent nem csináltak semmit.
jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk légvezeték van, kb 5m a fő vezeték a háztól az utcán, utcafronti a ház, bejön a légkábel a tetőn le a "lakáselosztóba" ami most egy 15A 1db kismegszakító, kb 60 éves cucc a ház meg kb 150. ennyi. innen mennek a vezetékek szerte meg szana, fele alu fele újabb, az egész kuka lesz és innen akarok megindulni új vezetékezéssel és ennek a helyére bevarázsolni egy új dobozt. Héten neki állok felkutatni hátha van regelt vill. szerelő ismerős.
jan. 14. 12:13
 10/10 anonim ***** válasza:
MIndenképpen kell egy regisztrált villanyszerelő. Ő majd felméri, megmondja. Amperenként van meghatározva az ára, szinte biztos, hogy kell egy új mérőhely 300-500k munkadíjjal, aztán házon belül meg már tippelni sem lehet ennyiből
jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!