Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elfogadható-e ez a technikai...

Elfogadható-e ez a technikai megoldás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy esővíz elvezető kg csatornacsövet, egészen pontosan kg 200-as-at, akna közelben csákánnyal megsértettünk. Mivel az aknához közel történt, a csövet nem foltoztuk, hanem a szakadás mellett elvágtuk és pótoltuk egy új darabbal. A kg csövet a gyári végével, tehát a tokos, gumigyűrűs végével illesztettük. Mivel azonban a levágott darab illesztés után épp, hogy beért az aknába, az illesztés előtt a tokba egy négy centi hosszú karikát vágtunk, majd ezután illesztettük össze a csöveket, hogy az aknába beérjen. Gyakorlatban kb. 7-8 cm átfedés lett a toldásnál. Vélemény? Aki esetleg vízvezetéket szerelt már, érdekelne a véleménye.

2014. nov. 29. 20:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Elméletben egy 5-6 cm átfedés is biztosítja a szétcsúszás mentességet. Pláne, ha a föld visszatöltés után, jelentős súly terheli majd a csövet. Mit gondoltok?
2014. nov. 29. 20:45
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elégnek kell annak lenni. Esetleg a pótolt darab köré tegyél homokot (ha van otthon), és tömörítsd, hogy később se csúszhasson szét. De enélkül se lesz gond.


Én hasonló esetben inkább foltoztam volna, úgyis a felső oldalon volt a lyuk, ami ritkán kap vizet.

Vágni egy 20 cm-es karikát a csőből, egyik oldalát végigvágni, rányomni a lyukas részre (ha túl merev és törik, akkor kivágni belőle megfelelő szeletet), a kettő közé sziloplaszt, aztán erősebb rozsdamentes dróttal körülkötözni vagy három helyen fixen. Vagy Awab szalagot is lehet alkalmazni.

2014. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2014. nov. 30. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!