Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Könnyűszerkezetes házba...

Könnyűszerkezetes házba utólag fűtési rendszer?

Figyelt kérdés

Egy átlagos méretű kétszintes könnyűszerkezetű házról van szó, fa váz plusz szigetelt falak. Hétvégi házként volt használva így nincs benne központi fűtés csak egy kandalló illetve minden helyiségben régi elektromos fűtőtest.

A kérdésem a következő lenne: utólag milyen központi fűtésrendszert lehetne beépíteni? Én arra gondoltam hogy olyan légkondit amely fűtés funkcióval is rendelkezik és két-három helyiségbe beltéri panelt (nem tudom egy kültérire hány beltérit lehet kötni). Vagy esetleg elektomosan működő radiátorokat lehet központi rendszerbe kötni mint a hagyományos forróvizes rendszert?

Ki mit javasol?



jan. 20. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalfali légkondi felszerelése jár a legkisebb felfordulással. A maiak -15°C-ig jól működnek. Egy kültérire akár több beltéri egység is köthető. Rengeteg féle van már a piacon. H-tarifa is igényelhető rá, úgy még olcsóbb.

Elektromos radiátor hiába tűnik olcsónak kb. 3-5x drágábban fogtok fűteni, mint a légkondival. Néhány év után durván drágább lesz, mint a klíma.

Természetesen a gázkazán is jó lehet radiátorokkal, de ahhoz a teljes házat újra kell csövezni. Bekötni a gázt, terveztetni, stb...

jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Gáz nincs bekötve a telekre így csak elektromos opció jöhet szóba. Elektromos kazánnal működő rendszert is azért nem szeretnék mert ahogy te is mondtad az egész ház csövezésével járna illetve egyszer azt olvastam hogy rosszabb a hatásfoka a sok cső illetve víz miatt mint a konvektoré.
jan. 20. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az elektromos fali fűtést felejtsd el...üsd be a keresőbe hogy GREE klima, és válogathatsz...ha szerencséd van, egy kültéri egység elég, két- két beltérihez... fűtés pipa(hűtés is)
jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És a légkondinak valóban jobb a hatásfoka fűtésnél mint az elektromos konverternek?
jan. 20. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Állandó lakhatás vagy csak nyaraló maradna?
jan. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Mindennapi fütésre csak klimafűtés is nagyon drága lesz!Érdemesebb inkább kombinálni esetleg pellet ill vizteres kandalóval.
jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 johny85 ***** válasza:
48%
napelem+klima
jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A pellet kandalló nem hülyeség, feltéve ha van a környéken pelletgyár.


A klímánál 1 kWh elektromosság felhasználásával 3-4 kWh meleget kapsz

Elektromos fűtőtesttel vagy kazánnál 1-1 az arány.

jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mint említettem van a házban épített kandalló, a nagy hidegben azzal rá lehet segíteni ha indokolt. Az emeleti szobán át vezet ráadásul a kéménye így oda is jut a meleg.
jan. 22. 12:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!