Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire gyakori, hogy mondjuk...

Mennyire gyakori, hogy mondjuk egy szomszéd lakás felújítását munkaszüneti napokon is végzik?

Figyelt kérdés

Hétköznap persze eltűröm a zajongást ami a felújítással jár, kénytelen vagyok, és olyankor törvényileg is szabad nekik felújítani, az rendben. Ma viszont munkaszüneti nap van, és ilyenkor nagyon idegesít hogy ennyire lesz*rják, főleg mert én végre csendre számítottam volna. A legutolsó alkalommal amikor munkaszüneti napon ilyen történt, mert ez már elhúzódik egy ideje, a tulajdonos bocsánatért esedezett a telefonban és hogy tudná ezt jóvátenni...elvileg akkor megbeszéltük hogy a munkaszüneti napokat kihagyná a felújításból, persze ő csak ígérgette...

A munkásokat sem értem, miért mentek bele hogy ilyenkor is dolgoznak, miért nem bírták volna ki ha egy nappal tovább tartana a felújítás?

Ti szólnátok másodszor is? Nem látnám hogy sok értelme lenne ha eddig se foglalkozott mások kérésével, de már kezd elegem lenni.



máj. 1. 10:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%
ez az 1 nap oszt nem szoroz neked se. nem mindegy hogy 59 napon at idegesitenek vagy 60?
máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért mentek bele a dolgozók?

Az a kérdés,hogy a melósok szeretik-e a pénzt?

Szólhatsz neki,ha ez az 1 nap megéri neked a rossz szomszédi viszonyt.

máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%
Vannak munkák, amik szezonálisak, az építkezés-felújítás sok lépése ilyen. Mivel a munkásokat is utolérte az infláció, így minden olyan napot próbálnak kihasználni, amikor az időjárás megengedi, hogy dolgozhassanak. Ha ezt képtelen vagy megérteni, akkor nálad a hiba. Ha csődbe mennek az ilyen szakemberek, átmennek más pályára, akkor nyugodtan véshetsz a saját kezeddel és vésőddel hétköznaponként a szabadságod terhére.
máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

1: nem, mert akkor lett volna egy nap amikor kipihenhettem volna ezt a hülyeséget 😀

2: ha szeretik is a pénzt, a munka mennyisége akkor sem változott volna ha betartják a törvényben írtakat, ugyanannyit kellene akkor is felújítani

máj. 1. 10:27
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

4#


"ha szeretik is a pénzt, a munka mennyisége akkor sem változott volna ha betartják a törvényben írtakat, ugyanannyit kellene akkor is felújítani"


Lehet,hogy ezért a munkaszüneti napért több pénzt kérnek a melósok.


Olyan mint mikor valaki vasárnap is dolgozik, általában azért többet fizetnek a munkáltatók a munkavállalónak.

máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
3: attól hogy belekötsz a kérdezőbe, még nem más a hülye. Van egy törvény ami a felújítással járó zajokról is ír, amit neked kellene megértened, azt sem azért írták mert valaki nagyon unatkozott. Azt figyelembe véve kellene nekik is alakítaniuk a felújítást, nem csak az időjárással és szezonnal foglalkozva. A társasházakban sem egyedül ők vannak!
máj. 1. 10:35
 7/25 anonim ***** válasza:

Száz szónak is egy a vége.

Neked kell eldöntened magadban kérdező,hogy ez az 1 nap megéri-e azt,hogy rosszban legyél a szomszédoddal.

máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
4: Ebben valamennyire igazad van szerintem, de azok olyan munkák amik nem mennek más "kárára", mint pl. vendéglátóipar. Meg persze éhes vendégek vasárnap is vannak. De a szünet nélküli zajártalmat én akkor sem tudom ugyanide sorolni.
máj. 1. 10:40
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Honnan tudod, hogy ők felújítanak nem pedig csak unalomból szögeket vernek a falba magánemberként? Mind a kettő ugyanakkora zajjal jár... Vagy haverok, ismerősök segítenek nem munkás emberek, akik szintén most érnek rá. Meg a törvény eléggé érdekesen fogalmaz a felújítás definíciójáról...
máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Erről jut eszembe, hogy ma van az évfordulója annak, hogy egy megvásárolt lakótelepi lakásunkba leraktuk a laminált padlót. Ott a szomszédok mondták, hogy nyugodtan csináljuk. Alattunk egy majdnem süket néni lakik, mellettünk két gyermek is lakik akik szerintünk a lakásban fociznak és az ágyon ugrálnak, felettünk meg nyuggerek laknak, de velük nem találkoztunk még. Ott azon lakótelepen kifejezetten divat hétvégén és ünnepnap lakást felújítani. Szerencsére nem lakunk ott.
máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!