Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van olyan wc ültetőgumi,...

Van olyan wc ültetőgumi, amivel padlószint fölé is érhet a szennyvíz bekötőcsöve?

Figyelt kérdés
A meglévő 110-es szennyvízkiállás kb. 5 centivel padló fölé ér. Az új wc 102 mm külső átmérőjű fajansz szifonja 1 centivel végződik a wc talpszintje fölött. Úgy lehetne megoldani, hogy 1) padlószintre vágjuk a pvc bekötést (amit szeretnék elkerülni, mert hátha egy későbbi wc-hez pont kell a mostani kiemelés), vagy 2) olyan ültetőgumi kell, aminek a fajanszra ráhúzott fele is belemegy a 110-es csőbe (de ilyet még nem láttam). Szerintetek? Előre is köszönöm.

jan. 20. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Tok folosleges agyalni.

Vagd szintbe a csovet.

Gyanitomm, hogy nem 1m mely cso vezet le a wc ala igy ha megis kene a kilogas a jovoben (ami kizart), akkor max holegfuvo segitsegevel ki tudod lazitani es szedni. Aztan teszel be akkorat amekkorat akarsz.


(igy voltam en is, csak en ujrabetonoztam es burkoltam is)

jan. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem láttál még? Miről beszélgettek egyáltalán? :D

WC bekötőcső vagy bekötőgumi, ezekből is van egyenes meg excenteres. Az egyik fele belemegy a 110-es csőbe (tehát nem kell tokkal kiállni síkban, belefér a 110-esbe, azaz síkra vághatod a csövet) a másik fele meg rámegy a WC kifolyórészére, rá kell húzni. Guminál arra kell ügyelni, hogy belemenjen tényleg, ne mellé meg ne gyűrd fel. Meg kell kenni a gumit meg a csövet és könnyen beültethető a helyére. Réges-rég volt olyan, hogy sík felett álltak ki és rámelegítették a csövet vagy csak egy darab csövet melegítettek rá és a kettőt egymásba tolták meg hasonló történetek! :)

jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm tanácsaitokat! Amúgy tényleg egy kis darab cső áll csak ki, ami alatt hamarosan a könyökidom jön. Ha mégis kellene, nem nehéz kiszedni.


+1 kérdés: jól gondolom-e (#2 leírásából is ezt olvasom ki), hogy első lépésben a wc-re jobb illeszteni a gumit? (Mivel a másik már kb. vakon történik, amikor a wc a helyére kerül.)

Kenőanyagnak mit javasoltok? (Szappanlé? Szilikonzsír? Egyéb?)

jan. 21. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Mosogatószer, szilikon spray vagy folyékony szappan. Nem tudom melyik a jobb eljárás én eddig mindig úgy csináltam, hogy először a kagylóra húztam rá, de majd meglátod, hogy jobb. Hamar kibukik, hogy nincs a helyén, mihelyt lehúzod a WC-t! :D
jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!