Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festéküzletben lejárt festéket...

C Lili kérdése:

Festéküzletben lejárt festéket vettem, de csak otthon vettem észre, hogy rá van írva a dobozra a lejárata. Visszavittem, de nem vették vissza, arra hivatkozva, hogy a festékek nem tudnak lejárni, nem is értik, hogy miért írták rá.. Mire hivatkozzak?

Figyelt kérdés

Próbáltam megkeresni a törvényt, vagy jogszabályt, amire hivatkozhatok, hogy igenis fel kell tüntetni és addig használható csak fel, de nem találok sehol ilyen előírást. Találataim szerint csak az élelmiszereken kötelező feltüntetni, hogy meddig felhasználhatóak, meddig jók.

Tudtok segíteni, hogy mire hivatkozzak? Egy komplett ház kifestésére elegendő mennyiségű festék, különböző színekben, rengeteg pénzért vettem. :(

Köszönöm előre is válaszaitokat!



#szavatosság #falfesték #lejárati idő #festék lejárat #festék szavatossági idő
jan. 25. 14:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

Pedig vissza kellett volna venniük. Az a dátum a gyartó által vállalt szavatosság. Ami azt jelenti, hogy a gyártástól szamítva, addig a dátumig garantálja a gyártó a festék minőségét, fedőképességét, színét. Ha nem veszik vissza akkor nyugodtan fordulj a fogyasztóvédelemhez.

Általában az ilyen lejárt cuccokat a gyártó beszokta vizsgálni és írasos igazolast ad róla, hogy a festék tényleg burgundi piros lesz, ha felkened. (Csak példa a szín!) Ha nincs ilyen papír, akkor vissza kell venniük.

jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
6%
Annak a festéknek semmi baja. A hígítószer párologhat el belőle hosszú állás alatt, de az zárt doboz esetén nem valószínű és egyébként is vissza lehet higítani a megfelelő állagúra. Teljesen beszáradni csak bontott festék tud, ha rosszul van visszazárva.
jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%

Azért pofátlanság teljes áron árulni egy lejárt festéket, mégha "semmi baja" sincs

Én biztosan kicsaptam volna a balhét, vásárlók könyve, stb


Tanulság: meg kell nézni mindent, hogy mit veszel, mert mindehol át akarnak verni, ez az alapfeltevés, sajnos ilyen világot élünk

jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
58%

Vissza kellett volna venniük törvényileg. Viszont tényleg valószínűtlen, hogy baja van.

Kérheted, hogy hívják oda a főnököt vagy a főnök főnökét és balhézhatsz helyben, hogy rossz hírét fogod kelteni a boltnak fórumokon vagy google értékelésben... stb. Hivatalosan meg a panaszkönyvbe tudsz írni és a fogyasztóvédelemhez tudsz fordulni.

Szóval rajtad áll, megéri-e ez neked.

jan. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%
Menj vissza ,biztos több is van ilyen.Azzal is bizonyithatod neked van igazad .A blokk megléte nagyon fontos lenne .
jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat! Most ott tartunk, hogy mivel nem bűzös a festék és látható baja nincs, azt mondják, hogy higgyem el, hogy semmi baja és azt, hogy valójában nincs jelentősége a lejárati dátum felíratnak, mert csak az élelmiszereknek kell feltüntetni, hogy meddig fogyaszthatóak, a festékeken, vegyi árukon nem - úgyhogy nem is értik miért van feltüntetve ilyen dátum.

(valójában én is csak azt találtam, hogy az élelmiszereken kötelező feltüntetni, más terméken nem....) Szóval megy a falra a festék

jan. 25. 15:46
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

"csak az élelmiszereknek kell feltüntetni, hogy meddig fogyaszthatóak"

Be ne nyald már ezt a hülyeséget.

jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

a vegyszereken gyakran van lejárati idő.

pl a motorolajokon is fel van tüntetve

jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
Akkor pontozzatok le... De azt legalább levezethetnétek, hogy egy festéken mi tud akkor megromlani. A pigment nem tud tönktremenni, sőt. Gyárakban évekig tárolják felhasználásig.
jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
86%

9-re:

Minden festékben van oldószer. Kérdés, az nem bomlik-e le évek alatt.

Ha egy szakember azt mondja, hogy nem, én szívesen elhiszem, de akkor magyarázza meg nekem azt is, miért van szavatossági idő feltüntetve rajta.

Vannak olyan termékek, köztük élelmiszerek is, amelyekre az van írva, hogy "minőségét korlátlan ideig megőrzi". Ilyen pl. a só, a kristálycukor, újabban a porcukor és az ecet is. Ha az olajfesték is ilyen lenne, miért nem arra is ezt írják rá?

jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!