Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » H tarifa mikor legyen bekötve?

H tarifa mikor legyen bekötve?

Figyelt kérdés
Szeretnék idén 2 klímát beépítetni viszont H tarifát is, melyikkel érdemes kezdeni és miért?
jan. 26. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A H tarifa igényléséhez kell az igazolás, hogy az alkalmas klíma be lett építve.
jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az #1 írja, a készülékeket fel kell szerelni, külön lakáselosztót be kell építeni a klímáknak és ezután jöhet a reg.szerelő, aki kiépíti a mérési helyet és egyúttal leadja az igényt a készülékek papírjaival együtt.

Mindenesetre kiszámoltad ezt? Megéri két klímáért H tarifát kérni? Elképzelni nem tudom, hogy ez megérné! H tarifa mérési helyének kiépítése is súlyos összeg, pláne az, ha a teljes mérési helyet korszerűsíteni kell, értsd a meglévő, mérési hely sem felel meg a jelenlegi elvárásoknak. Számold ki a körülbelüli napi fogyasztást, azt szorozd meg kb. 20 Forinttal, majd azt szorozd fel a fűtési időszakba eső napok számával és kijön, mennyit spóroltál vele egy évben. Aztán a H tarifa kiépítésének árát oszd el ezzel és megkapod hány évnek kell eltelnie, mire egyáltalán visszahozza az ebbe fektetett összeg árát. Meglátásom szerint ilyen 1-3 klíma esetén maximum akkor érdemes H tarifában gondolkodni, ha az össz fogyasztásod eleve a kedvezményes sáv felső határán van, azaz ha a klímák fogyasztása teljes terjedelmében átlépné a kedvezményes sávot, mert akkor úgy mindjárt nem 20 Forinttal kell számolni, hanem kb. 60 Forinttal, de még azzal is több év, mire visszajön az ár! Szerintem a többség még így is úgy ítélné meg, hogy nem éri meg ebbe pénzt fektetni.

jan. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja. Nekem azért érte meg, mert eleve kellett ampert bővítenem, így a mérőhely-szabványosítást nem úsztam meg, úgy meg a H többletköltsége 100eFt alatt van. Ja, és vastagon az átlag felett fogyasztok.
jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kötik be a H tarifát amíg nincs beszerelve a klíma? Ez újdonság nekem.
jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!