Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » H tarifa: hány amper kell 3...

H tarifa: hány amper kell 3 klímához?

Figyelt kérdés
Teljesítményt bővítünk, emiatt mérőórát is szabványosítunk, és ha már úgyis muszáj sokszázezerért szabványosítanunk, hát H tarifát is igénylünk. Hűtő-fűtő klíma menne róla. Jelenleg 1 van, de arra gondoltunk, később vennénk még legalább kettőt, és lehet, hogy nagyrészt azzal fűtenénk. Ezt mondtam a regisztrált villanyszerelőnek is, hogy úgy méretezze a H tarifára az igénylést, erre az igénylőlapra beírt 32 ampert, csak a H-ra. Írásban kommunikálunk, szóval még lehet, hogy felhívom, hogy megkérdezzem, biztos kell-e ennyi, nem értettük-e félre egymást. Csak előbb még itt megérdeklődöm, van-e mások szerint is realitás ebben a 32 amperben. Apósoméknál egy darab, 25 amperes fázis van, és erről megy az egész ház, 2 darab hűtő-fűtő klímával együtt. 😶

2023. szept. 18. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
3 darab 16 amperes kellene.
2023. szept. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 nemaRendőrség ***** válasza:
22%
Ne akarj 3 darab klímát. Akkor már légcsatornásat építess be. Bőven elég lesz a 32A
2023. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
ha megvan a klíma típusa, akkor megvan az is, hogy maximum mekkora áramot vesz fel. Onnan kéne tán kiindulni, nem pedig a sarki roma jósnőt kérdezni.
2023. szept. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3

Részben jogos, bár ahogy a többi hátartási gép esetében, a klímáknál is létezik átlagfogyasztás. A meglévő klímánk áramfelvételéről nem találtam adatot, de az internet szerint fűtés üzemmódban 900-1200 watt az inverteres klímák jellemző fogyasztása. Bár csak annyi fogalmam van ezekről a dolgokról, amennyit utánaolvasok, de ez alapján szerintem 20 ampernek is elégnek kéne lennie.

Amúgy elgondolkodtam a kettes által javasolt légcsatornás klímán, meg az egy kültéri - több beltéri megoldáson is. Ezek nem tudom, hogy jönnének ki teljesítményben.

2023. szept. 18. 14:50
 5/15 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Átlagfogyasztással nem tudsz számolni.

Olyan ez mint az autópálya, hiába mész átlag 110-el végig, ha a véda alatt pont 160 akkor megbüntetnek. Itt ha a fogyasztás több mint x amper leold a megszakító.

2023. szept. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Gree klímám van, letölthető a tarifakérő betétlapja a netről: [link]

Sajnos kissé túloz, azt írja, hogy 7,32A a maximális áramfelvétele, így 10A-es kismegszakítót kér (C10)

Egy éve használom próbaképpen 6A-es kismegszakítóról (most nem emlékszem, hogy B vagy C, de szerintem B), és sosem verte le. Tehát ebben volt fűtési és hűtési üzemmód is.


A kismegszakító eleve 13%-os túlterhelést (6A-nél ez 6,78A) egy óránál tovább is enged, 45%-os túlterhelésnél pedig órán belül le kell oldania - az nincs meghatározva, hogy azon belül mennyi idő alatt, de idő, míg a bimetall felmelegszik, szóval 5-10 percig 8,7A-től sem vált le a 6A-es kismegszakító.

Ha meg több klíma van egy fászison, akkor minimális az esélye, hogy egy időpontban megy fullon az összes. A maiak már lágyindításúak, tehát áramszünet után újraindulva sem terhelnek maxra. Ennek alapján én műszakilag 20A-t elegendőnek látok a 3 klímára.

De tudtommal a teljesítményt nem lehet előre kérni, tehát a vezetékelést lehet így megcsinálni, de a jelenleg létező egy darab klímára nem fogsz 20A-t kapni áramszolgáltatói oldalon, csak amit a gyártó javasol, a további klímák beszerelésekor lehet bővítést kérni.

2023. szept. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"bár ahogy a többi hátartási gép esetében, a klímáknál is létezik átlagfogyasztás."

Igen, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

2023. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6

Beszéltem a regisztrált villanyszerelővel, azt mondta, hogy igen, klímánként olyan 8 ampert kell rá számolni. Mondta ezt a pontos modell ismerete nélkül, annyit tudva, hogy a meglévő egy elég új, modern inverteres klíma, és nyilván a többi is az lesz. Mivel neki úgy mondtam, hogy 3, maximum 4 klíma lenne összesen, ezért írt be 32 ampert. Úgy veszem észre, hogy ilyen biztosra menős fazon, nem centizi ki az ampereket, hanem javasolja a legtöbbet, ami kellhet.

Szintén Gree egyébként, nem pont ugyanez a modell, de gondolom a maximális áramfelvétel papíron hasonló lehet.

Most vacillálunk, kérjünk-e már most rögtön 32 ampert, mikor a klímák bővítése a kanyarban sincs, és ki tudja mikor lesz, meg konkrétan milyen. Egyébként meg teljes felújításban vagyunk, fogytán lévő pénzzel. Lehet, hogy kérünk inkább a meglévőre 10-et, aztán ha tényleg eljutunk a több klímáig, akkor bővítünk tovább.

2023. szept. 20. 08:51
 9/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg a klíma leírását, mindenhol 16 amperes kismegszakító van előírva.
2023. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 Belinkeltem, hogy 10A... (6. hozzászólás)
2023. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!