Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a véleményetek a cserépleme...

Mi a véleményetek a cseréplemezről, mint tetőfedő anyagról? Esőben mennyire vészes a hangja?

Figyelt kérdés

Van egy fűtetlen, könnyűszerkezetes garázsom, ami a ház egyik oldalához van hozzáépítve. Ennek tetőfedő anyagát szeretném cseréltetni, mert a korábbi tulaj bitumenes hullámlapot rakott fel, amit már megevett az idő.

Az garázs szerkezetileg teljesen korrekt, 15-ös gerendák tartják, szerintem cserepet is simán bírna, csak most azt kicsit drágának tartom, ezért cseréplemezre gondoltam.

Én esztétikusnak találom, olcsó és elvileg nagyon hosszú élettartamű, könnyű felrakni.

Viszont a garázs felett, a második emeleten van 2 szobának is 1-1 ablaka. Mennyire lenne zavaró a lemezeken az eső kopogása, mennyire hallatszik be mondjuk esténként? 3 rétegű ablak, de azért nyilván nem hangszigetelt. Van erre valami megoldás, esetleg felületkezelt lemez formájában? Sajnos nem találtam videót arról, hogy mennyire vészes esőben ez a jelenség. Valakinek van tapasztalata mennyire durva?



jan. 30. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó megoldás, de vagy filces lemezt vegyél vagy tegyél fel tetőfóliát ellenléccel. Ha ezt kihagyod, hajnalban csepegni fog a víz a lemez aljáról.


Az eső természetesen kopog rajta, de csukott ablaknál nem zavaró.

jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1Igen, erről pont olvastam a minap, hogy kell alá valami ilyesmi, hogy ne belül, hanem kívül csapódjon le a pára rajta. Köszi!
jan. 30. 11:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tetőfóliát tesz rá, akkor a fólia alján nem fog kicsapódni a pára? Mert szerintem kifog...

Továbbá, ha a lemez alján kicsapódik, és a fólia is ott van, akkor hogyan fog kiszellőzni, kipárologni? Értem én hogy ott az ellenléc, emiatt van egy kis hézag, de vajon elegendő ez a kiszellőzéshez?

Nekem is van egyébként ilyen, filces alja van szabadon hagyva, de azér le tud csöpögni arról is a víz...

Keresem én is a megoldást, hogyan lehetne utólag hőszigetelni, hogy ne odabent csapódjon ki a pára. De még nem találtam ki a jó megoldást, és eddig senki nem is tudta megmondani.

A lemezgarázsoknak egyébként ugyanez a baja, csak ott még az oldalakon is ömlik a víz, eszi a rozsda a vasat...

Láttam viszont már olyan lemezt, aminek az alján 5cm-es PUR vagy PIR hab hőszigetelés van. Lehet hogy ez a jó megoldás, mert ezen nem szabadna hogy alul csapódjon ki a nedvesség. És a habszigetelés megváltoztatja a lemez merevségét is, valószinüleg ez tompítja az esőzajt is. Szóval ez jó anyag lehet, de jó drága.

És ugye a habszigetelt lemezt össze lehetne kötni avval a hőszigeteléssel is, amit a külső falra tesz majd később az ember.

jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!