Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ajtó festése akril festékkel?

Ajtó festése akril festékkel?

Figyelt kérdés

Egyszerű olcsóbb Dusa ajtóink vannak.

[link]


Sógorom próbálta az övét lefújni zománcfestékkel, de nagyon nem volt az igazi, nem fedte el rendesen. A boltban is azt mondták, hogy vagy 3x át kell kenni mire lesz valami.


Gondoltam én inkább lefújnám sima akril spra-el. Szerintem gond nélkül rajta maradna és viszonylag vékonyan fújható. Az más kérdés, hogy beltéren vajon mennyire mérgező a zománchoz képest.


Mit gondoltok?


febr. 1. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Az akril festék nem ajtóra való.
febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell fújni?

Ilyen ajtót zománccal 2x átkenni és kész.

febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
66%
Érdemes levenni és vízszintesen festeni én legalábbis így tanultam az öregektől. Múlt évben szakikra bíztam a festést és a mester azt mondta, hogy ő helyén hagyva festi ha megfolyik akkor a saját költségén kijavítja és újrafesti, ügyes volt tényleg szép lett.:D Zománcfestékkel és ecsettel festettek, én is azzal csináltam előtte.
febr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi a baj az akrillal?


Sógor fújta, hogy ne legyen ecsetvonásos. A lényeg, hogy ezen az ajtón nem tapadt meg neki rendesen a festék. 3x át kellett festenie. A festék boltban is ezt mondták előre.

Persze lehet valami alapozó megoldotta volna.

febr. 8. 09:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Az akril nem mérgezőbb, mint a zománc, abból a hígítós verzió a büdös, de van már zománcfestékből is már vízzel hígítható is. Mivel az ajtó valamivel már mázolva van (ha jól értem), ha tapad is az akril önmagához és szép lesz, gyanús, hogy egy bőrszerű, sérülékeny bevonatot fog képezni, ami könnyen karcolódik. Zománcfestés előtt csiszolni érdemes, hogy érdes legyen a felület és akkor tapad. Plusz védelem, növeli a tartósságot, ha utána lakkot is kensz rá, viszont persze drágább és mondjuk 5 év múlva egy újrafestésnél plusz macera. Vizes bázisú festék nem tapad az oldószeresre, de fordítva igen.
febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!