Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Deszkára festettem akril...

Deszkára festettem akril festékkel, de nem tetszik az eredmény, hogyan kezdhetném előröl?

Figyelt kérdés
Mit javasoltok? Csiszolás? Gyalulás?

dec. 1. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen színt szeretnél. Elméletileg az akril festék jól fed, egy másik színnel simán csak lefested - ha sötétebb. Akkor érdemes megcsiszolni ha világosabbat szeretnél.

Ha az akril festék helyett olyat szeretnél aminél látszana a fa erezete is, akkor viszont le kell gyalulni, a csiszolás nem lesz elég jó, az apró pórusokból nagyon nehéz eltávolítani az ilyen festéket.

Persze csiszolni is lehet, csak az sokkal tovább tart. Gondolom azért vetetted fel a gyalulást mert van gyalud - nekem nincsen.

Az akril festéket is le lehet csiszolni, csiszológéppel könnyebb, de kézzel sem lehetetlen. Csak tényleg nagy meló. A felülettől és a formától függ. Egy domború mintás vagy mély hornyos konyhaszekrény ajtót nem tudsz legyalulni, csak csiszolni, ellenben egy egyenes szekrényajtót, polcot vagy lépcsőnek való falapot, párkányt igen.

dec. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!