Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet régi vasradi...

Mennyibe kerülhet régi vasradiátorokat lecserélni modernebb lemezesre?

Figyelt kérdés
Nyilván fogok szakembert hívni felmérni, csak tervezés képpen érdekel. 4 emeletes panel 4. Emeletén van. Van egy óriási a nappaliban, meg 1 kicsi a kisszobában, egy a konyhában és a fürdőben.
febr. 7. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Ezek örök életűek, ne cseréld le. Más örülne, ha öntöttvas radiátora lenne, de azt már nem gyártják, csak az olcsó pilinszka lemezeseket, amire a gyártó se mer 5-10 évnél több garanciát adni...
febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Eszedbe ne jusson csak azért mert nem divatos .
febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Amennyibe az új radiátor kerül plusz szerelés.

Saccra mondjuk 100e az anyag és még 50-100 a szerelés. Függ attól, hogy mennyit kel szopni.


Mondjuk panelba necces a szerelés, max fűtés időszakon kívül egyszerűbb.


Én lecserélném és le is cseréltem. Nem kell halgatni a sok vas mániásra. Én kivittem és leadtam a telepen. Öröm volt megszabadulni tőle.

febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Szegény öntöttvas radiátorok. Hihetetlen hogy micsoda tékozlás, pazarlás megy, aztán mégis panaszkodtok hogy drága minden... Nem értem, miért nem lehet megbecsülni egy tökéletesen működő rendszert, csak azért mert kitaláltak egy újabb hülye divatot.
febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, ha tudjátok, panelban nem öntöttvas radiátorok vannak, csak sima tagos lemezradiátorok (formában nagyon hasonlít az ömtöttvasra).

És bár jóval tartósabbak, mint a most kaphato radiátorok, már bennük van 50-60 év korrózió.

Sok panelban meg alu (radal) radiátorok vannak, azt pl tilos is lemezre cserélni.

febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Van ahol öntöttvas van panelbe, de a Radal is gyakori. A Radal egyébként ma is gyárt alu radiátorokat. Meg lehet nézni a honlapjukon hogy mennyibe kerül. Utána rájönne a sok divatmajom hogy micsoda értékes a régi, és ennek ellenére nem becsülik. Csak egy festés kell a régiekre és máris olyan mintha új lenne. Persze tékozlóknak, pazarlóknak ezt hiába is mondjuk, nem értik, mert az új divat, a reklám elcsavarta a fejüket; "fogyasztó társadalom".
febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: Mondjuk azért azt a lamellás radalt válallhatóan lefesteni nem kis kihívás :D

Mondjuk takarítani is kemény.

De hőleadás szempontjából tényleg faja, meg még a 2 méteres-t is simán egykézzel lehet emelgetni, és víz sem sok van benne, könnyű leereszteni.

febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Kompresszor
febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, én a legalapabb radiátort néztem, így 280 + munkadíj ami 330.

(45 m2 panel)



1 ingyenes leeresztést rendelhet május 15-szept 15 között a közös képviselő.


Ezen kívül fizetős, ebben benne van a leengedés vagy keringés leállítás díja (ha fagyasztással megoldható) + szennyvíz díj + vízdíj a feltöltéshez.

febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!