Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi, enyhe vaj színű, kicsit...

Régi, enyhe vaj színű, kicsit fényes falat milyen alapozóval kenjem be átfestés előtt?

Figyelt kérdés

Plafon is ilyen színű és nem tetszik, mert olyan,mintha besárgult volna a fal. Jó pár éves festés lehet, mama korszakból. Csiszolni én nem tudok, a kezem nem alkalmas rá. Fizetnék festőnek, de nekem drága.

Olvastam,hogy lehet valami alapozót kenni falra és utána már tapad rá másik festék. Tud valaki linket küldeni, mit keressek a boltban ?


jan. 19. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Mélyalapozót kérj, majd adnak valamilyet. Általában hígítva használják, de úgyis rá van írva, milyen arányban kell. Ha véletlenül a régi festék is diszperziós (és újrafesteni is azzal akarod), akkor lehet, hogy felesleges az alapozózás, de ártani nem árt, kend nyugodtan. Viszont ha spaklival vagy késsel alányúlva könnyedén pereg le a régi festék, azt a mélyalapozó nem ragasztja vissza, azt sajnos tényleg le kéne kaparni. Illetve ha zsíros, vagy más nagyon erős szennyeződések vannak rajta, azokat le kéne csiszolni, mert átütnek az új festéken.
jan. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt is jó lenne tudni, hogy most milyen festék van rajta.
jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tapad az erre is nem szoktak falfestéket alapozni.Max pormegkötővel átkenni repedéseket gipszel behúzni és mehet a festés.
jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most próbáltam szekrény mögött, szerintem tapad rá a jó minőségű festék. Úgyis 1-2 hónap múlva fogok festeni , addig nekem, nem-e potyog. Ez nem az a nagyon fényes festék, de nem matt.
jan. 19. 09:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem koszos ,mert másfél méterig más van a falon, főzőlap mögött is más van. Nem jön le, stabilan van a vakolat. Portalanítani kell maximum és kenni.
jan. 19. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!