Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fatüzelésű cserépkályhánál...

Fatüzelésű cserépkályhánál kell/szabad kéményt béleltetni?

Figyelt kérdés
Mind a kettő kérdés, vagyis kell-e, illetve szabad-e. Köszönöm

febr. 19. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem fontos,azt is mondhatnám szabadon választott.

35 éve nem bélelt kéményt használok.

febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha régi kéményről van szó, amely kisméretű tömör téglából épült, akkor kell béleltetni. Egyrészt arra a téglatípusra nincs meg az ÉMI tanusitvány, másrészt a fugákon keresztül kiáramolhat a füst, mivel ezen kémények belső állapota sem szokott túl lenni. A mai előírásoknak nem felelnek meg. Csak az előregyártott elemekből épített kémény és a szerelt kémény, ill. a bélelt kémény a jó. Ezeket szokták indokként felhozni. Bélelés előtt egy kamerát ledugnak a kéménybe, azon keresztül vizsgálják az állapotát. Személyes véleményem, hogy nyílván jók ezek az új kémények, de vélhetően nem egyedül gondolom hogy azért némi túlszabályzás érezhető a rendszerben, a vállalkozók malmára hajtva a vizet, akiknek amúgyis jó vastagon fog a tolluk, mert még új kéményt se építhetsz magad, se előregyártott elemekből, se kisméretűből (pedig ha belűlről rendesen vakolt az azért évtizedekig füsttömör lesz!!!) sem pedig szerelt kéményt-amit kb. egy óvodás is összerak... Szóval ezeket csak olyan építhet, akinek papírja van róla, és kivitelezői nyilatkozatot tud adni ami ugye feltétele a kéményseprői átvételnek. (Ezen túl még kell a hő -és áramlástechnikai számítás, de az csak egy 10ezer Ft-os tétel).

Egy kéményépítés kb. úgy néz ki hogy 250ezer az anyag, 350ezer a munkadíj, a többi meg az adó az államnak, szóval van lehúzás bőven... Kéménybélelés is nettó 400ezernél kezdődik, mondjuk ezt még megértem, oda mégis több szaktudás kell, de egy szerelt kémény építése amit csak össze kell legózni, és arra legombolni több százezret - még szódával is pifátlanság.

febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
2 es még tükröt is tőlem kért a kéményseprő,nem hogy valamilyen műszer lett volna nála .
febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bèlelni szabad. Mi egy dèlután kibèleltük faterral. A hozzá való csöveket megvettük. Pincèbe kibontottuk a kèmèny alját. Ott feltoltuk egyenkènt egymásbarakva a szelvènyeket. Az utolsót fenn a tetőröl tettem be. Másnap visszafalaztuk a kèmèny alját.
febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"2 es még tükröt is tőlem kért a kéményseprő,nem hogy valamilyen műszer lett volna nála."

A kéményseprő nem csinál bélelést neked, ezért nincs is kamerás műszerük. Ezek csak papírokat töltögetnek, a kéményseprőt akkor kell hívni, amikor már megvan a bélelés, és akkor bejegyzik maguknak. Ill. kikotorja a kéményt évente egyszer, de ezt is csak akkor, ha előre megmondod nekik hogy kotrást akarsz.

Én azokról beszéltem amúgy, akik a kéménybélelést csinálják, azoknak van kamerás műszerük.

febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
#4 Gondolom kéményseprő nem látta azóta sem. Vagy ha látta, kiadta a papírt, miszerint "a kémény rendeltetésszerű használatra nem alkalmas" kivitelezői nyilatkozat, hő és áramlástechnikai számítás hiányában. (merthogy bélelt utáni állapotra is kell ez a számítás, hogy minek azt nem tudja senki...)
febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
febr. 22. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!