Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől lehet ez a repedés a...

Mitől lehet ez a repedés a falon? (képek a linkben)

Figyelt kérdés

Egy 60-as években, kis méretű téglából épült parasztház megvásárlása előtt állnánk. Szeretnénk majd statikust hívni, de elöljáróban itt is érdeklődnék, hátha van valaki hozzáértő, aki esetleg a képek alapján tudna használhatót mondani, hisz minden segítség jól jön.


Fafödémes, koszorú nélküli a tetőszerkezet. Ezek 12 éve készült képek a házról, azóta ezt a falrészt bepucolták, így már nem látható ez a repedés, viszont tartok tőle, hogy csak el lett rejtve, orvosolva viszont nem lett a probléma.


A linkben található képeket google térképen találtam, onnan szereztem tudomást csak róla, hogy egykor így nézett ki a ház. Egy idős néni a tulaj és ő azt mondta, amikor rákérdeztünk, hogy "meg lett csinálva" az a rész, de részletesebben nem tudott róla mit mondani, ahogy az ingatlanos sem, csak hogy "statikailag rendben van, de felújítást igényel maga a ház". Belülről egyébként pont azon a részen, ahol van/volt ez a repedés, egy szekrénysor található, szóval első blikkre nem tudtuk azt sem meg, hogy ott látszódik-e ennek a nyoma esetleg. Több repedés található a mennyezeten ebben a szobában, de a többi helyiség belül fel lett újítva, új burkolatok lettek rakva és gipszkarton került néhány falra, szóval látszólag szépen, igényesen felújították részben. Az az egy szoba és egy 2.fürdőnek szánt szoba falai, amik eléggé repedezettek a mennyezeten.


A tetőt, tetőszerkezetet tervezzük mindenképp felújítani... szóval ha mondjuk koszorú hiánya miatt lehet ez a probléma, akkor azáltal orvosolva lenne ez a gond? Vagy más probléma (is) lehet?


Köszönöm a segìtőszándékú válaszokat!


Képek:

[link]


[link]



márc. 16. 01:16
 1/9 A kérdező kommentje:
annyi megjegyzés még, hogy az első képen látható, középen húzódó megtörés, ami az ablaknál és a tetőrész alján látható, az a google autós fénykép hibája (csak ha valakinek esetleg nem egyértelmű)
márc. 16. 02:42
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vízelvezetési hiba. A viz befolyik a haz ala es emiatt elmozdul a fal. Az alapozas gyenge igy a befolyo viz ha kimossa a talajt a fal el tud mozdulni. A megoldas az h a vizet el kell vezetni a falaktol.
márc. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nincs eresz, sőt még csatorna sem, a víz pedig dolgozik a falak alatt.
márc. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben inkább nem venném meg.
márc. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem foglalkoznék vele.Ahogy előttem is írták vízesedés miatt süllyedt meg valszeg.Ráadásul a héjalás cseréje is elég költséges lesz az azbeszt cement pala miatt!Ami veszélyes hulladék!Statikai szakvéleményt mindenképp csináltass még a vásárlás előtt!
márc. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valószínű csak tégla alap van és kiment alóla a víz.

Inkább ne vedd meg.

márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És szerintem ez régebbi, nem 60-as évekbeli.
márc. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad az ilyet megvenni, sose léesz belőle jó és normális lakóépület akár mennyit költötök rá.
márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül nem vettük meg. Aztán nem sokkal később találtunk egy sokkal jobb lehetőséget.

Úgyhogy köszi mindenkinek a segítséget! :*

ápr. 20. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!