Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ez a vízszerelés rendben...

Ez a vízszerelés rendben lévőnek látszik vagy gány munka inkább? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Van benne hibalehetőség vagy rá lehet betonozni? [link]
ápr. 3. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Gány, de jó lesz.
ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:)) és mi a gond vele? Én nem értek hozzá. Mit kellett volna máshogy csinálni?
ápr. 3. 23:06
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ez a csövek karambolja, az egészet más képen kellet volna tervezni már mint a kazán nem oda vagy ha marad akkor nem futhatna egymáson.
ápr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmi gányolás nincs benne.

A vezetékrendszer ötrétegű műanyagcső (a bal sarokban tekercsben a maradék) préselt idomokkal szerelve, végig szigetelve. 10 bar nyomásnak 90°C hőmérsékletnek ellenáll, 50 év élettartam garantált.

A szennyvízvezeték nem össze-vissza ragasztgatott, áttoló karmantyúkkal van összekötve, az ágak a legkisebb ellenállás érdekében 45 fokos idomokból vannak kiépítve. A jobb falnak támaszva ott a vízmérték, biztos használták is, úgyhogy gondolom megfelelő a lejtése. Talán szerencsésebb lett volna a vízvezetékeket a szennyvíz fölött vinni vagy egy kicsit odébb, ha valaha szivárogna bármelyik, inkább a tiszta víz folyjon a szennyvízcsőre mint fordítva. De a műanyagcső és az idomok korrózióállóak.

Egy kis tömörített homokágy mehetne a PVC csövek alá, nehogy a beton lenyomja itt-ott, mert akkor oda a beállított lejtés.

ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vízszerelő, úgy gondolom, hogy az ötrétegű csövekkel még nincs is nagy probléma azon kívül, hogy hát eléggé kuszán futnak, mégiscsak nyomás alatt lévő csövek lesznek, másrészt rengeteg építési helyszínen jártam már, mivel én is ép.iparban dolgozom, az ötrétegű csövek előfordul, hogy keresztezik egymást, ez még önmagában nem gondolnám, hogy problémát jelent. Azt tudom, hogy szerencsésebb olyan szigetelt csövet használni, amin rajta van a szigetelés gyárilag, szóval nem úgy húzza rá, mint ahogy itt történt, a gyári szigetelés az rá van szorítva a csőre, nem lötyög rajta. Ennek egyetlen oka az, hogyha bárhol press idomnál esetlegesen szivárgás van, akkor ez a sz-r, így ebben a formában képes akár elvezetni a vizet egy másik pontra, s azt gondolod, hogy ott van a hiba, így ott bontasz, aztán kiderül, hogy nem ott van a hiba, magyarul igen jól áttud verni. A méretezés a lényeg inkább, amit ebből a fotóból nem tudjuk meg.

A szennyvízcsövek nekem gyanús, hogy kontrások. Főleg ami a kazánhoz megy, ott ebből a szögből úgy látszik, hogy a 32-es cső lejjebb van, mint az 50-es, de hát ez csak ebből a szögből látszik így, lehet, hogy nincs igazam, meglepne azért, ha ilyen hibát vétene egy vízszerelő.

Betonozni nyomáspróba után! Az megvolt?

ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

No, hát a helyzet az, hogy sokat segítettetek! Nyomáspróba, betonozás, sőt ráburkolűs is megvolt. Használtuk nagyon gyengén kb. egy hétig. Ez azt jelenti, hogy kb. napi 2x lehúztuk a wc-t és ugyanennyiszer kezet mostunk. Mivel a kád csöpögött, így az a napi fél kád víz le lett engedve. Ezután a mosógép bekötöődött és akkor kezdődött a baj. Az alatta lévő előszoba szépen elkezdett ázni, nem kicsit. A falból folyt a víz tul.képpen. Mivel nyomás alatt volt a rendszer egy hétig, így mindenki azt hitte, hogy a csatornával van a baj. Megkamerázták, semmi, minden szuper... Aztán 2 napig nem használtuk, de még mindig 1-2 centit nőtt naponta a beázás. Így jött, hogy oké, akkor nem a csatorna. Ja, közben középen a sok cső összepakolásánál ki lett bontva. Ott a beton tiszta víz, de sehol nem csöpög vagy ereszt a csatrona sem. Akkor elzártuk a vizet azon a szinten és akkor kezdett el felszáradni a fal az előszobában. Akkor kezdett a beton is kiszáradni. Szóval igen, abban a piros sz---r csőben valahol gond van és oda a legmélyebb pontra szépen elvezeti a vizet és ott, ahol a cső nyitott, kicsöpög szépen lassan.... Eredeti szerelő lelépett, ő mossa kezeit, hisz nyomás alatt volt 1 hétig és minden oké volt. A második csapat a csatornában kereste a hibát és 2millióért újrahúznák a csöveket. A harmadik csapat gázos mérővel holnap megnézi.

Aki ért hozzá, segítsen, hogy ez a mérő megmutatja, ha máshol ereszt vagy ez is csak azt, hogy az összefolyó részen engedi ki a piros cucc magából? Eléggé el vagyok keseredve, mert egy új fürdőről van szó. Nyilván ezek után fene tudja, hogy a rendszerben máshol van.e hiba, amit ugyanaz a fazon csinált. :((

ápr. 4. 13:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ha a szigetelésből folyik a víz, akkor az egyik press idomnál (pontosabban falikorongnál) kell keresni a hibát, szinte biztos, hogy ott lesz a hiba. Azoknál az idomoknál, amikre a csaptelepek vannak rászerelve. Ott lehet rossz a presszelés valamelyiknél, de kideríthető, hogy melyiknél, ha ismét rányitod a vizet és figyeled melyik csőhéj szigetelésből folyik a víz.

Én nem tudom, hogy milyen egetverő balf.szok is szerelnek vizet, én villanyszerelő vagyok, a vizet magamnak szereltem, a büdös életben soha még nem szereltem vizet korábban, csak láttam nyilván helyszínen hogy szerelnek a vízszerelők. Megvettem a csövet, szigeteltet, press idomokat, csőhajlítóm ugyebár eleve van, mert én a vízcsőhöz használatos csőhajlítót használom a vill. védőcsőhöz is (mert jobb, mint a villanyszerelőknek gyártott) kértem kölcsön egy kézi presszelőt, vettem egy kalibrálót, és összeraktam. Kikérdeztem a vízszerelőket, mondták, hogy lényeg, hogy a strang legyen vastagabb, mint a kiállások, szóval 20-as csővel csináltam meg a strangot és abból 16-osokkal álltam ki a kiállásokhoz. Ráküldtem 4 bar nyomást házivízművel, hagytam egy hétig, tökéletes volt elsőre. A vízszerelő ismerősöm meg más ismerősöm is megesketett, hogy kócot használjak majd a csaptelepek bekötéséhez, mer' hogy a teflon szar, folyni fog stb. Teflonzsinórt alkalmaztam pont úgy, ahogy rá van írva, hogy hogyan kell azt alkalmazni, egyetlen egy csaptelep sem eresztett.

Ha adott számlát, akkor ilyen nincs... egy munkára legalább 1 év garancia van, szóval attól, hogy nyomáspróbával jó volt, még nem jelent semmit sem és egyébként is lehet, csak azt mondta, hogy jó volt, szóval ilyen nincs. Ha nem adott számlát, akkor ez is a "számlával olcsóbb" eset.

ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kb. ezt fogjuk tenni, amit írtál. Most várjuk, hogy annyira kiszáradjon ott minden, hogy észrevehető legyen a folyás, ha ismét ráengedjük a vizet.

Egyébként szerződésünk volt, de kb. mintha nem is lett volna, annyit foglalkoztak vele. Számlát csak a munka egy részéről kaptunk, egy idő után már nem. Mivel már nem bízom meg a szerelőben, így nem is nagyon szeretném, hogy megint jöjjön. Tudom, hogy így drágább lesz, de sokat tanultunk az előző pár hónapból. Hát remélem, tényleg nem kell mindent szétverni! Nagyon köszönöm, hogy ezeket leírtad.

ápr. 4. 14:19
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
Azt mondják csak falon padlón kívül szabad kötést csinálni a későbbi lehetséges hibák elkerülése végett. Nálad több kötés is lesz a padlóban. Hinalehetőség de az is lehet hogy örök élet
ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!