Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízszereléssel kapcsolatban...

Vízszereléssel kapcsolatban felvilágosítanátok?

Figyelt kérdés

Megcsinálták a vízkiállásokat, jelenleg a falból lógnak ki a piros/kék csövek.

Ha meg tudom csinálni én is akkor megpróbálnám, de tudna erről valaki egy videót vagy leírást küldeni, hogy mi kell ahhoz a piros/kék csőhöz? Egyszerűen be kell csavarni a fém menetes cuccot amire a csapot majd rácsavarom? :D Bocsi, nem vagyok szakember..


Jelenleg így állok, mint a képen:


[link]


2023. okt. 24. 19:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Azok a kilógók vakdugók. Letekered, azután lehet rátenni a csapokat. Illetve előtte a "Z"idomot, amivel beállítható a pontos távolság. Ezeknèl megfelelően tömíteni kell a menetet(kóc, loctice zsinór, teflonszslag).

De ha nemraktál össze szifont sem, akkor lottózhatsz a tömítèseken.

2023. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Vajon a gipszkarton és a burkolat pont a korongokkal lesz kb egy síkban?
2023. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát mivel ez nem az enyém így fogalmam sincs. De hosszabbító van… :D


Elsőnek köszi! Letekerem az egyiket aztan megnézem a dolgokat

2023. okt. 24. 20:19
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

És vajon nincs nyomás alá helyezve a rendszer? Mielőtt letekergeted a dugókat.

Oszt a csap hosszabbítókat mi alapján választod ki ha nem tudod hol lesz a végső burkolat síkja?

Menettömítés amúgy megvan?

2023. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

“És vajon nincs nyomás alá helyezve a rendszer? Mielőtt letekergeted a dugókat.”


Nincs, el van zárva jelenleg, csak a kerti csap van nyitva.


“Oszt a csap hosszabbítókat mi alapján választod ki ha nem tudod hol lesz a végső burkolat síkja?”


Most lesz kész a burkolat. Már csak a fugázás van vissza.


“Menettömítés amúgy megvan?”


Minden elő van készítve, már csak a csapot, illetve a hozzá szükséges dolgokat kell megvennem. Jönne a vizes, de csak 1-2 hónap múlva, ezért is kooperálok vele, mert nem akarok ennyit várni, illetve azért kérdezek itt is, hogy ne barmoljak össze semmit.

2023. okt. 24. 20:29
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Jobb lenne ha ezt a munkát szerelő végezné.
2023. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Szakiellenőr-pozitív.

Kiváncsi vagyok mikor lárjuk a csatornáján a kókányolást XD

2023. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Szakiellenőr mit is keresne nálam?


Minden komolyabb felújítási munkálathoz szakembert hívok, de úgy gondolom egy két idom becsavarásához nem kell szakembernek lenni, ezért vannak az ilyen oldalak, illetve videók, hogy tanuljunk. Ha ez neked a képességed meghaladja, akkor menj és inkább kösd fel magad, mert hasznos tagja úgysem leszel a társadalomnak. :D

2023. okt. 24. 20:57
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Látom nem ismered azt a youtube csatornát. Majd keress rá.

Mondjuk az ilyen arrogáns phaszokat nem sajnálom amikor elb.sznak valamit és utána ku.vasokba kerül kijavítani a hülyeségüket.

2023. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ismerem, követem. ;)

Én csak olyan stílusban válaszoltam, ahogy Te is írtál. És most még Te vagy megsértődve.

Egyébként építettem be vízszivárgás szenzort, ami Zabbixban indít triggert és küld azonnal SMS-t és e-mailt is, amint több vizet érzékel a kelleténél. Szóval erről ennyit.

Itt az egyetlen arrogáns és kárörvendő “phasz” Te magad vagy, nem is értem miért nem segítő szándékkal írtál, ahogy a többiek is. Ezért utálja mindenki a szakembereket (bár kétlem, hogy Te az lennél), mert azonnal beleköt a másikba, amint mer valamit kérdezni, esetleg tanulni szeretne. Nem a szakmám a vízszerelés, de mivel 8 általánossal elvégezhető szakma, nem egy atomfizika szint megtanulni egy normális felnőtt embernek.

Szánalmas, hogy arra élvezel, hogy névtelenül ideböfögd a hülyeséged.

Fejlődhetsz még, előtted az élet, sosem késő tanulni.

2023. okt. 24. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!