Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi az előnye a hagyományos...

Mi az előnye a hagyományos pb-gáztűzhelynek az elektromos sütővel szemben?

Figyelt kérdés
Új konyhánk lesz és eddig pb-gázos sütő-főzőnk volt, megszoktuk. Most vacillálunk, hogy milyen legyen? Retró családi ház, úgyhogy elmegy benne a régies gáztűzhely is.
ápr. 4. 03:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szerettem a PB gázpalackost, mindig akkor fogyott ki mikor már nem volt pénz. Inkább földgázra kötöttet vennék, vagy villanyost.

Nekem jelenleg kombi van, alul villany, felül földgáz.

ápr. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az előnye, hogy nem kell hozzá áram meg semmi. Kifogyni se fogy ki, ha van két palackod.
ápr. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Azon kívül, hogy árammentes, semmi előnye nincs. Viszont fogyasztja a benti oxigént, párát termel, nyílt lángot használ, stb...
ápr. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha régi családi ház, akkor érdemes megnézni, hogy hány amperetek van. Illetve azon a fázison, amin a sütő menne nincs-e másik nagy fogyasztó is.

Nem egy ipari hegesztőgép a villanytűzhely, de azért kevés amper és régi hálózat esetén lehet vele probléma, ha egyszerre más nagy fogyasztó is menne.

Viszont ezt leszámítva semmi hátránya nincs az elektromosnak.

ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Semmi. Nehezebben állítható a hőfok. Minden, ami gáz, fel tud robbanni, tud szivárogni.

Milyen szempontból kérdezed? Biztonság? Vagy főzés-sütés?

Sütni sokkal jobb elektromosban.

Ha meg a lap is gáz, akkor minden sárga lesz a konyhában, sokkal nehezebb takarítani.

ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Másképp működik egy gázsütő, gázfőző, mint egy elektromos.

Rokonoméknál vegyesben van, PB gáz + elektromos. Nem akarták csak emiatt a gázt beköttetni amikor építkeztek - félkész házat vettek meg aminek a fűtésének kiépítése gázolajos kazánra lett elkezdve. Később persze a gáz is be lett vezetve, de a konyháig már nem vitték el, azóta is ez a kettős működés van a konyhában.

A PB palackos sütés, főzés előnye, hogy nem elektromos, vagyis áramszünet esetén is tudják használni és nem kell figyelni a villanyórát, nem kell hozzá olyan vezetékezés ami bírja a villanysütőt. Hátránya, hogy cserélni kell, hogy minden használat előtt nyitni, utána zárni kell, a palack cseréje mindig rizikós kicsit, főképp beltéren. Az elektromos sütőket lehet jobban szabályozni, a gázosakat nehezebb.

Én ragaszkodtam a főzéshez a gázhoz, vannak ételek amiket elektromos főzőlapon nem lehet jól elkészíteni. De a sütőnk az elektromos.

Ha a váltáson gondolkodsz akkor nyugodtan vehettek olyan beépíthető sütőt ami elektromos és hozzá külön főzőlapot ami gázos. Az maradhat PB palackos, nem kell bekötni hozzá a gázt vezetékkel. De lehet venni olyan kombinált főzőlapot is aminek fele gázos fele elektromos. Így ki tudnád használni mindkettő előnyét.

[link]

[link]

ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gáz sütő csak alsó sütést tud, az elektromos sütök sok funkciósak.

Az indukciós főzőlap jobb mint a gázos, jobban szabályozható, bár kicsit zizeg fikor fűti fel a dolgokat. Ha kevés az amper akkor inkább maradja gáz főzőlapnál elektromos sütővel. Az indukciós vissza szabályozza magát így mindig elegendő lesz számára az áram, csak nem mindegy 10 perc alatt forralja fel a vizet vagy 1 perc alatt.

ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

-Bárhol használható, ott is ahol nincs vezetékes földgáz és villany bekötve.

-A gázpalack máshoz is használható mint a gáztűzhely, pl. disznópörzsölő, vagy kerti bográcsos főzéshez.

-Ha kotyogós kávét akarsz főzni, vagy kávékiöntőben akarsz egy csésze teát felmelegíteni/főzni, akkor ezt gáztüzhelyen tudod kényelmesen és gyorsan megtenni. Az elektromos tűzhelyen ez sokkal több idő. Mellesleg nem is értem, hogy erre hogy a fenébe nem találtak ki valami elektromos megoldást. A gázrózsa meg ugye szépen körbemelegíti a kotyogóst vagy a kávékiöntőt, és pikk-pakk azonnal kész szinte a melegítés.

ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 "-Ha kotyogós kávét akarsz főzni, vagy kávékiöntőben akarsz egy csésze teát felmelegíteni/főzni, akkor ezt gáztüzhelyen tudod kényelmesen és gyorsan megtenni. Az elektromos tűzhelyen ez sokkal több idő. Mellesleg nem is értem, hogy erre hogy a fenébe nem találtak ki valami elektromos megoldást."

Kitaláltak.

[link]

ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!