Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a teendő ezzel a vakolattal?

Mi a teendő ezzel a vakolattal?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy mellékhelység felújítása közepén vagyok és bizonytalan vagyok a következő lépéssel kapcsolatban, a régi meszelt vakolat eléggé egyenetlen és abban szeretnék tanácsot kérni hogy mi lenne a helyes megoldás a felület egyenlítésére?


Tanácstalan vagyok hogy most a jelenlegi vakolatot kéne lebontani és újra vakolni, vagy pedig ezt a meglévő vakolatot kéne javítani valahogyan, vagy pedig egyik sem és van egy jobb módszer rá?


Köszönöm előre is a válaszokat!


Képek:


[link]


ápr. 19. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A festéket lekaparnám mindenhol. Ahol jön le magától, csak ott verném le a vakolatot. Nem tudom mennyire erős, de ahol erős ott meghagynám. Aztán egy simítóvakolatot vinnék fel.

Persze azt is lehet, hogy mindenhol levered tégláig.

De ha jó így neked ahogy most van akkor így is maradhat, ez még legalább 10 évet kibír, nem olyan rossz állapotú. A lyukakat becsinálod ennyi. Pénztárca kérdése.

A fal tetejénél viszont látom itt se sok malter jutott a téglafugákba, ezt érdemes pótolni. Sőt oda rakhatsz még egy sor téglát mert bőven elfér és erősítené a falat.

ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Elég erős ahhoz képest hogy kb. 50 éves vakolatról beszélünk.

Valóban a fal tetején omlik a legjobban a vakolat, mivel a felső réteg tégla az teljesen külön levált a faltól, ezt is meg szeretném csinálni.

Egyébként egy műhelynek készül a helység,

Mit gondolsz, betoncsiszoló tárcsával menjek végig rajta esetleg?

Illetve a lyukakat mivel lenne érdemes becsinálni?

ápr. 19. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Verd le a vakolatot ott ahol lejön majd vakold be úijra (én az egészet bevakolnám)glettelés,csiszolás,festés.
ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Betoncsiszoló tárcsával nekem nincs tapasztalatom. Én kőműveskalapáccsal bontottam le a vakolatot ott, ahol könnyen jött le. Ahol kemény volt (mert elvétve azér régen is hozzájutottak cementhez) és mégis lebontottam, ott vésőgéppel csináltam, lapos, szélesfejű vésőszárral. Újravakolni meg úgy tudsz, hogy a meglévő (kemény) vakolatot picit megvizezed és arra fölcsapod a maltert, és elhúzod közel egyenesre. Egy műhelynél szerintem nem szükséges a tökéletes síkba vakolás, szóval kézzel, egy 50-60cm simítóval ahogy elhúzod, az már jó lesz. Ha síkba akarod mindenképp, akkor csinálsz vezetőléceket hulladékfából és azon megvezetve lesimítod ölesléccel.

Ami a lyukakat illeti, bontott téglából faragsz akkora darabokat hogy a lyukba beférjen és még körbe ki tudd nyomni malterral.

Van ilyen építőipari nyomószerkezet, olyan mint egy közönséges biciklipumpa csak nagyobb, maltert kell beletölteni és dugattyúval bármilyen résbe benyomod az anyagot. Üres fugákba is. Nem tudom ki találta ki, de okos volt aki kitalálta ezt a nyomót. Nemrég rendeltem énis párezer Ft-ért, nagyon hasznos. Használat után viszont azonnal ki kell mosni, hogy bele ne száradjon az anyag, pl. egy vödör vizbe bedugod a végét aztán pumpálsz vele. Ez a víz meg jó lesz a legközelebbi malter vagy betonkeveréshez, úgyhogy kárba se veszik.


[link]

valami ilyesmit vettem.

ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!