Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Magas páratartalom a lakásban,...

Magas páratartalom a lakásban, mi lehet a probléma, mi a teendő?

Figyelt kérdés
A ház szinte minden szobájában 75-80% a relatív páratartalom szobahőmérsékleten(Xiaomi humidity eszközeivel mérve) páramentesítővel ha leviszem is hamar visszajön.A falakon felázás, nedvesség nem látható, a nyílászárók 3 évesek, az aljzat szigetelt. Az interneten böngészve nem találtam meg mi lehet a gyökér ok.

2023. okt. 15. 18:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
U.i.:tégla ház,salétromosodás nincs, penész tavaly télen minimális volt bizonyos pontokon.
2023. okt. 15. 18:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Furdes, fozes, benti ruhaszaritas?
2023. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sok párát leheltek ki.Többször kell rövid időre szellőztetni.
2023. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Minden nap foztok es nem szelloztettek ki minden nap utsna?


Minden nap mostok?

2023. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi válaszokat szellőztetésből nem vagyunk a legugyesebbek napi 1x szoktam, de kereszthuzattal.

Főzünk, de a konyhától szobák messze vannak ajtók általában csukva,tehát kvázi külön légtér. Szárítógépet használunk. A pára kilehelésre reflektálva, 2-en vagyunk és három kutya :)

2023. okt. 15. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Még több szellőztetés.
2023. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha új a ház, akkor 2-3 évig nagyon magas a pára, amíg teljesen ki nem szárad.
2023. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha tökéletesen záródó 3 éves műanyag ablakok vannak, akkor amiatt.
2023. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a normális tevékenységek következménye amikor még nincsen erős fűtés de már zártak az ablakok a hűvös miatt, hogy megnő a páratartalom.

Mi is szellőztetünk, a konyha külön ajtós, kifelé szellőztethető, még nem teregettünk bent, de máris emelkedett a pártartalom és a párom a folyosóra kitette ma a páraleválasztót, ment egész délután. Mielőtt valaki rákezdené, nem új ház de nem is régi, 15 éve, fa ablakaink vannak és sajnos penészedünk is a pára miatt.

Az a jó ha van páraleválasztótok. A fürdés után kifelé kell szellőztetni a fürdőszobát, ha bent teregettek akkor legyen odaállítva a ruhákhoz a páraleválasztó és a konyhában is próbáljatok kifelé szellőztetni. Mást nem tudtok csinálni.

2023. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Vegyél még vagy 2-3 darab digitális kijelzésű páratartalom mérőt. Nekem van vagy 8 darab minden helyiségben, de évente összekalibrálom őket egy helyre vive valamennyit, mert mindegyik más értéket mutat, és ahogy korosodik a kütyü, ez csak romlik. Mielőtt páramentesítő gépet vennél, vegyél még 2 különböző típusú mérő kütyüt, és azután dönts, ha a 3 kütyü által mutatott értékek átlaga is magas.

[3 éve húsvétkor az alacsony páratartalom miatt párologtattam ezerrel, mert van asztmás a családban. Az idén nyáron meg a magas páratartalmat igyekeztem páramentesítő géppel lentebb húzni állandóan, mert a szellőztetéskor a kinti levegő közepes páratartalma a benti hűvösbe megérkezve magas, 65-70% páratartalmat eredményezett (pince hatás) és nem akartam penészedést, visszahúztam 55%-ra. ]

2023. okt. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!