Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló vagy igazi fa...

Laminált padló vagy igazi fa parketta?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy régi tégla lakást.

A lakás teljes felújításában vagyok éppen.

Van egy 25m2 nappalim.


Kinéztem egy igazi fa parkettát csap hornyos,francia halszálkás parkettát

45.000 ft/m2 áron

Egy dobozban 0,84m2 van belőle.


Viszont 25m2-en,az már eléggé húzós árban van, ráadásul akkor még a ragasztót és a lakkot is meg kell vennem hozzá+ fizetni azért hogy valaki lerakja.


1300-1400.000ft-ot fizetnék szerintem, csak azért összesen,hogy legyen egy szép tartós igazi fa parketta a nappaliban


Akkor viszont lehet egyszerűbb lenne valami olcsóbb 4-5000 ft-os laminált padlót venni oda.

( viszont azokból még a prémium is csak egy gyenge préselt fa)ami ráadásul nem is tetszik.

Ti melyiket választanátok?



ápr. 28. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Miután legutóbb már csak igazán gagyi lamináltat kaptam nem gagyi áron, szerintem áldoznék az igazi fára. (Nagyon megbántam azt a lamináltat. Nagyon hamar nagyon tönkrement, pedig vigyáztunk rá. Ha mi is nekiállunk felújításnak, tuti valódit választok (ha az akkori árán ki tudom fizetni))
ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is ezért hajlok az igazi fa felé.

A laminált padló nem nagyon tűri a vizet,könnyen karcolódik,felpuposodhat.

Különben vicces,hogy régen az 50-es 60-as években épült legutolsó tanácsi önkormányzati lakásba is igazi fa parkettát raktak.


Ma pedig sajnos ami fából készült igazi luxuscikk lett.


Ez a lakás is 1952-ben épült eredetileg igazi fa parketta volt benne,amire az évek során két rétegben laminált padlót raktak le.

Fel lett szedve azóta a laminált padlók.


A régi parketta már sajnos menthetetlenné vált,hatalmas foltokban hiányzott belőle,meg egy jó része el is volt korhadva.


Úgyhogy az egészet felszedettem és aljazatkiegyenlítővel kiöntettem.

ápr. 28. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tulzas ez az ar? A hajopadlo toredeke es az is fa.
ápr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a hajópadlót javaslom. Anno azt szerettem volna, aztán az egyik gerendánkban szú volt akkoriban és a laminált valahogy biztonságosabbnak tűnt ebből a szempontból, mert aggódtam, máshonnan is előjöhet még. De azért sajnálom, mert tényleg nem az az igazi meleg burkolat érzés, mint a fa (bár még jól néz ki).
ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3# A hajópadló puha fa, a parketta kemèny fa.


Kettö közt van a szalagoarketta. A teteje kemènyfa, de az alja puha fa, 2-3 alkalommal lehet újracsiszolni.

ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!