Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítani vagy venni érdemes?

Felújítani vagy venni érdemes?

Figyelt kérdés

Mondjuk hasonlítsunk egy 30 éves téglaházat egy frissen épült házhoz.


A 30 éves olyan állapotú, hogy a falakon kívül semmit nem hagynánk meg, vezetékeket, teljes fűtési rendszert, mindent újítani kell, szigetelni, tetőt cserélni, stb.


Érdemes felújítani vagy inkább újat kell venni?

Egyrészt árban is érdekelne, másrészt van-e bármi előnye a régebben használt anyagoknak, technológiáknak, ami miatt azt válasszam?


Köszönöm!


máj. 26. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Hely függvénye.

Nagyanyám falujában simán olcsóbb eltúrni egy 30 éves házat és helyette újat építeni, ahogy egy nagyon felkapott budapesti városrészben meg a telek drága annyira, hogy sokszor megveszik a régebbi házakat é simán elbontják felújítás helyett.

Ahol viszont a telek ára nem extrém magas vagy az ingatlanok házzal együtt nem nagyon olcsók, ott már érdemesebb a házat felújítani ha nem eleve üres telket vettél meg. Vagy ha nem akarsz teljesen más elrendezést a házadnak.

máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A nagy Levin ***** válasza:
76%

Felújítandó: ha sikerül olcsón megvenni, akkor anyagilag megérheti. De amiket felsoroltál, azok _igényektől is függően- akár 15 millió forintba, vagy még többe is kerülhet, valamint hónapokig is eltart.


Új építésű: azonnal, vagy maximum minimális átalakítás után beköltözhető, viszont a felújítandónak (felújítva) akár a duplájába is kerülhet.

máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A 90es években épült házakat újjá építeni kb csak az isten háta mögötti helyeken olcsóbb felújítani, mint újat építeni.


Agglomerációban pedig sokkal olcsóbban jön ki az új.

2 éve annyiba került telkestől kívülről készre a házam, mint egy átlagos teljes felújítást igénylő kocka ház.


Persze aki megvesz egy régi házat és saját maga részlegessen felújítja az adott keretből akkor biztos olcsóbban jön ki. Pl ha van 5 millió felújításra, úgy hogy miután ráköltötted beköltözöl, akkor abból szép lesz belül, de biztosan nem lett padló szigetelésed padlófűtéssel mert ez önmagában többe került volna mint az össz keret.

máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben semmi előnye. A falak meg a padló 20%-25% körül lehet a teljes épitési költségnek.
máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
30 éves ház még nem mondható réginek.
máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszonom!


Az, hogy honapokig tart, szerintem nem sok. Az uj, azonnal koltozhetonek mondott hazakba is csak par honap utan lehet tenylegesen bekoltozni, de meg van hogy utana is dolgoznak a kerten, keritesen, stb.


Illetve egy 15 millios teljes felujitas is olcsonak hangzik, mivel azt latom, hogy nalunk, megyeszekhelyen 70millios egy uj csaladi haz, felujitandot meg 40-45 korul lehet mondjuk venni. Akkor is legalabb 10 milliot megsporoltam elvileg.

máj. 26. 19:07
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
15 millió belülre elmegy, és kívülről akkor még hozzá sem nyúltál!
máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
A mai világban újat építeni nem érdemes, mert silány minden! Sajnos ezt az ipart is elérte az olcsósítási hullám. Szörnyű, hogy a frissen végzett mérnökök fejébe ezt az undorító kapitalista gyakorlatot verik be. Nekem már mindegy, mert nem az én bajom, de az unokám valószínűleg már nem fogja tudni mi az, hogy valami tényleg jó és nem a filléreken való b.szás szellemében gyártják.
máj. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondanám, hogy a kettő között van az arany középút. Sosem értettem hogy miért vesz meg valaki 45ért egy kádárkockát és költ 55 milliót a felújításra (pont volt láttam ilyet).. végén 100 millióban van, és ugyanott annyiért már akadnak új házak is.


Szerintem olyat érdemes venni ami műszakilag gépezetileg viszonylag jó állapotú, és is ilyet vettem.


Nem kellett tetőt cserélnem, csak nyílászárót, szigetelni, meg esztétikailag saját szájízünkre szabni - parketta, festés, burkolatok, konyha, fürdő.


A vízcsövek is újak voltak, csak a fürdő volt már kicsit elavult.


Viszont nagyon sok régi ház jobb minőségben épült meg, mint a mai 2 perces házak..

máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: mi oylat választottunk ami azonnal költözhető, és benne lakva ujitjuk fel. Addig sem kell albérletet fizetni (havi 250), és haladós. Nyilván nem olyan kényelmes mint üres kecót felhúzni, de beköltözés előtt csak parkettáztunk meg festettünk.. Konyhát, fürdőt, nyílászárókat már bent lakva csináltuk, de az is közrejátszott, hogy nekünk nem állt rendelkezésre a mani, menet közben dolgoztunk meg érte. így 3 éve tart.
máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!