Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes lehet befektetésként...

Érdemes lehet befektetésként egy kicsi lakást venni Pesten, felújítani és kiadni bérbe?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom most padlón vannak az árak, 10 év múlva vagy egy jobb időszakban majd többért el tudnám adni, addig pedig kiadnám.
2015. márc. 24. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Komoly embernek és közjegyző, ügyvéd által hitelesített szerződéssel érdemesebb . Így kockázat mentesebb , de így se biztos a siker .
2015. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:
A mai helyzetben 10 évre előre gondolkodni? Hát, legalábbis optimizmusra vall. Addig államosíthatják a lakásokat akár. De lehet Kánaán is.
2015. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Okos otlet,de balul is sulhet el,pl belefektetsz sokat,es nem jon vissza,bar ne legyen igazam
2015. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Az ingatlan továbbra is a legbiztosabb befektetés. Nézd meg, hogy egy 10 milliós lakást mennyiért tudsz kiadni (mondjuk minimum 60.000 - ért és hogy mennyit kamatozik ez a pénz a bankban.


Szóval igen, érdemes!

2015. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen, ha úgy fogjuk fel, hogy 10 milliós befektetés kamatozik havonta 60.000 mindenképp megéri

nem hinném, hogy államosítanák a lakásokat

2015. márc. 24. 19:43
 6/9 kovpet ***** válasza:
100%

"hinném, hogy államosítanák a lakásokat"


Nem hittem volna, hogy államosítják a magánnyugdíjpénzeket. Nem hittem volna, hogy bezáratják a boltokat vasárnap.

Nem mondom, hogy rossz befektetés, hiszem én is gondolkodom rajta, de azért a kockázat nagy és a jogi környezet rossz. Ha nem fizet és nem megy ki a bérlő, akkor pereskedhetsz évekig. Alakulhat a bérleti piac máshogy is és az adóját is megemelhetik akár. 10 év múlva érhet kevesebbet is a lakás mint most.

Tehát nehéz döntés.


A Kiszámoló blog írt erről, olvassátok el. Nem értek teljesen egyet minden pontban, de irányadónak jó.

2015. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dávid ***** válasza:
65%

A legjobb befektetés 8-10 éves távlatban a részvény.

Egy részvény 10év alatt még a legrosszabb esetben is visszahozza az árát.


1. ETF- indexkövető részvényalap, van kockázat, de sokkal nagyobb a haszon mint a lista többi tagjánál

Csak jelképes számlavezetési díj van, viszont kell egy ismerős, aki lefordítja magyarra ezt a mozaikszót:)


2. Részvényalap, magas kockázatút válaszd, de mivel a részvényalapot egy cég kezeli, így 1%-ot minden évben elbuksz számlavezetési díj miatt. Ennyivel rosszabb, mint az ETF.


3.Államkötvény - Infláció felett 4%-os garantált hozam

Legalább 6éveset válaszd.


4. Ingatlan, 10milliós ingatlant kiadsz 85.000.-Ft-ért akkor az 8,5% haszon.

Ha levonod a felújítás minimális díját még mindig marad 8%. Csakhogy évente 1 hónapot átlagban üresen áll és még ráadásul ha nem adózol utána, akkor futhatsz a pénzed után.

Ingatlan megvételéért legalább 4%-ot kell fizetned az államnak, attól függ hány éves vagy és első lakásod-e.

Ha adózol, akkor még tovább apad a pénzed, ha nem, akkor kockázatot vállalsz.

Ha hitelt kell felvenned hozzá, akkor a befektetésed megtérülése akár negatív is lehet.

Ráadásul sok macera van a bérlővel.

Annak érdemes lakást vennie, akinek sok ideje van (számlák), sok pénze van (nem kell hozzá hitel), szeretne lakástulajdonos lenni (presztízs) és valami okból nem akar részvényt venni.

"Nőni fognak az ingatlanárak" - Ezzel csak az a baj, hogy lehet h most 3-4-5 évig nőnek az árak, de utána megint jöhet egy hirtelen válság.

Kissé több a hozam, mint az államkötvény esetében, de kérdés: megéri -e neked?


5. Bankbetét: amióta a kormány tranzakciós és kamatadót vezetett be, a bankbetétek tisztán 1,5%-ot hoznak.


6. Életbiztosítással egybekötött un UNIT-Linked biztosítás

Ennél még a Buda-Chash-ben is jobban bánnak a pénzeddel.


7. Befektetési arany otthon tartott aranypénzzel: gyomorideged lesz, nehogy ellopják.

2015. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Adok jobb tippet: vegyél garázsokat, add ki bérbe azokat. Bár Pesten nem tudom, hogy milyen a megtérülési ráta, felénk hamarabb megtérül, mint egy kis garzon.
2015. jún. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit a 7-is az írtam volna én is, majdnem szóról szóra, de megelőzött, így nem nekem kellett annyit írni.
2015. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!