Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 1980-ban épült panelban...

1980-ban épült panelban lakunk, hogyan lehetne felújítani?

Figyelt kérdés
Ablakokat cserélünk, 3 db műanyag, az erkélyes szobákon fa ablak, szúnyoghálóval, redőnnyel. Ezután mi következik? Festés, tapétázás? A festést és a tapétázást mi csináljuk, már sokszor csináltuk, a gondom a burkolatok. Parkettázni szeretnénk, de az egyrészt nagyon drága, másrészt nagyon nehéz (fa szekrénysor),ülőgarniturák, 350 kg-os zongora. A szobákat külön-külön lehet parkettázni? Milyen parkettát érdemes venni? Akác, tölgy? Az összes szoba nem fog kitelni. Esetleg a nappali rendes parketta, a többi szobába laminált padló? A konyhát, előszobát szeretnénk járó lapozni. Milyet ajánlotok? A konyha és az előszoba lambériázva van, az mindenképp marad. Lehet attól járó lapozni? Esetleg tudtok ajánlani Debrecenben parkettázó mestert és burkolót, megbízhatót elfogadható áron? Minden ötletnek,javaslattnak örülnék. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2012. máj. 20. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fürdőszobát is felújítjátok, azzal kezdjétek, mert iszonyú kosszal és porral jár. Csak a konyha és fürdő felújítása után állnék neki tapétázni és festeni.

Nálunk laminált parketta van 2 szobában, de nagyon kényes, az egyik fényes felületű, azt nagyon nehéz tisztítani, minden meglátszik rajta, a másik matt, ennek könnyebb a tisztítása, de a kihúzható ágy miatt egy darabon kiszakadt a parketta, mindkettő nagyon csúszik.

2012. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom hogy először a fürdővel meg a konyhával kezdjétek, utána az ablakokkal majd festés, tapétázás majd jöhet a parkettázás. Én panelba nem nagyon raknék le laminált padlót elég hangos és az alsó szomszédot zavarhatja a dolog ha le ejtesz valamit akkor az is elég hangos. Én nálam csak a nappaliba van parketta lamináltból, a 2 szobát a háló szobát meg egy másik kisebb szobát padlószőnyeggel borítottam le az kevésbé hangosabb és kényelmesebb rajta járni mert nem csúszik és mezítláb is lehet rajta menni. Azt a laminált padlót vegyétek ami tetszik nektek mert végül is mindegy milyet vesztek csak az elég érzékeny tud lenni ha húztok rajta valamit.
2012. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 20. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Először: felszedni minden burkolatot, amit cserélni szeretnétek, leszedni a csempét, tapétát stb. Tehát betonig rombolni az egészet. Utána ablak-ajtó cserék, közben vezetékelések (villany, víz) cseréje, esetleges falkivágások. Utána jöhet a tapétázás, festés, majd a burkolás, vizes cuccok beépítése stb. Új bútorok be/felszerelése. Takarítás... Na ez jó kis móka...

Arra figyeljetek, hogy a válaszfalaknál olyan vékony tud lenni a fal, hogy ha pld. egyik szobában felfúrsz egy szekrényt, és a szomszédos fala a konyha, wc vagy fürdő, akkor ott előszeretettel le tudnak potyogni a csempék... :S

Mi most vagyunk túl az egészen, úgy, hogy nem ott laktunk, és szinte mindent mi csináltunk 2 hónap volt :S


Parketta: nálunk laminált van a szobákban, jó minőségűt vettünk, így is 120e-ből kijött a 3 szoba.

Járólap, csempe: nézzétek az akciókat, én amit kinéztem járólapot 6000/nm árban volt, majd rá 1 hónapra akcióban 3500/nm lett. Mindenképpen érdemes figyelni!

Festék: színre kevert HÉRA, egy rétegben is tökéletesen fed, RAL skáláról tudsz választani színt, nem csak pld. 50 féle előre kevert árnyalat.

2012. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon jó ötleteket adtál. A falak elég vastagok, szerencsére ezekbe a házakba még tettek anyagot, áthallás nincs. 3 ablakot cserélnek műanyagra, a többi fa marad, Reluxa helyett redőny lesz, dupla szárnyas ablaknyitás, lehúzható szúnyogháló. Sok ajánlatot kértünk, ezt már kiválasztottuk. A nappali parkettás lesz, ezt még most nézegetjük, járólapok a konyhában, folyosón, fürdőszobában. Mekkora kopásállóságú járólapot érdemes venni? Még tapétát is kell nézni, a festéket meg megnézem, amit ajánlottál. Az kb. milyen árban van?
2012. máj. 22. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!