Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítás, mondanátok pár...

Felújítás, mondanátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Egy 70nm-es, panel lakást szeretnék felújítani. Az a kérdésem, hogy nagyságrendileg mennyibe fog kerülni szerintetek, illetve, hogy mi az amit én is meg tudok csinálni. Az elektromos hálózatot fel kéne újítani, azt természetesen szakemberrel. A fürdőszobát, vécét teljesen kicserélni (új kád, wc...). Mindenhol újratapétázni, festeni, csempézni, járólapot és laminált parkettát lerakni. Ebből szerintem a tapétát és a járólapot meg tudnám csinálni.

Teljesen tapasztalatlan vagyok, adnátok pár tanácsot?



2012. szept. 4. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A tapétázás és a festés mehet, de csak akkor, ha van tapasztalatod. A csempebontás is megcsinálhatod, bár nem hiszem, hogy ettől csökkenne az ár. A járólap és a csempe necces, én nem ajánlom. A laminált padló kicsit fifikás, de meg tudod csinálni.
2012. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És vajon mennyibe kerülhet?
2012. szept. 4. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, még sosem volt 70 nm-es lakásom! :) Meg mi mindig apránként csináltuk a családdal. Most pl 14 literes parfümözött festék volt a Tescoban 1500 forint körül. A fedési képessége közepes, de az illata isteni volt!
2012. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 cirpaci válasza:

Ha teljesen tapasztalatlan vagy,az a tanácsom,hogy mindent bízz ,szakemberre!!-ha igényesen akarod megcsináltatni!

Még az egyszerűnek tűnő festést is el tudod szúrni,és szenvedni fogsz ,és bele unód magad!

Egy lakásfelújítás, nem gyerekjáték,csak a kényszer szakemberek számára! Én 25éve csinálom és ezt nekem el hiheted! Csak a beépítendő anyagok ára is több 100ezer lehet,kár volna tönkretenni,csak azért mert úgy gondoltad, te is megtudnád csinálni.

Nem rosszindulatból mondom ezt ,csak azért hogy megkíméljelek egy szörnyű csalódástól.

2012. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha csempét akarsz rakni és nincs tapasztalatod nem lesz jó. Ferde lesz és nem szép. Ez így amit felsoroltál drága lesz, de hidd el megéri.
2012. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!