Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton álmennyezet...

Gipszkarton álmennyezet felett elvezetett vezetékeket nem kell gégecsőbe húzni?

Figyelt kérdés
Készül a gipszkarton álmennyezet és a villanyszerelő a lécváz felett szeretné elhúzni az MbCu kábelt, mindenféle védőcső nélkül. Az indok az, hogy szerinte nem jó ha gégecsőbe van húzva mert ha később valamiért újra kell húzni akkor így könnyebb gégecső meg megtekeredik. Villanyszerelők véleménye érdekelne.

2013. máj. 28. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Én nem vagyok vill.szerelő,de egyszer kell normálisan megcsinálni.Olyan vezetékkel szerelni,ami a későbbiekben

nagyobb teljesítményt is elbír .Neki lehet hogy könnyebb így .Téged meg nem vág földhöz pár méter gégecső ára .

Egy mérettel nagyobb g.csövet kell venni,és könnyen lehet

húzni a vezetéket.Rögzitse a gége csövet a vázhoz,és akkor

nem tekeredik az semerre.

2013. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
folyamatosan rögzíteni kellene a gégecsövet, de még akkor sem biztos, hogy ki tudnád húzni.egy kanyar, vagy törés és máris összecsúszik, megszorul. ha cseréni kellene, akkor egyszerűen a régire rá kell kötni a másikat és végighúzni, de éles törésnél így is akadhat. viszont ha jók a kötések és jól van szerelve,örök életű. a cső többek közt a dupla szigetelést pótolja amit az MbCu magában is tud, nem kell cső. hacsak nem fogsz több kW-os gépeket non-stop üzemeltetni, nem lesz semmi gond.
2013. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha nagyobb is a cső, és egy kis törés is van benne, a rögzítéstől függetlenül belefeszül a vezeték és összefele húzza magát,kihúzhatatlan lesz. egy falba gipszelésnél más a helyzet mint szabadon szerelve. de megnyugtatásul vegyél 10m gégecsövet és próbáld meg.
2013. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az első hozzászólóval egyetértek abban hogy ilyenkor kell jól megcsinálni. Ezért is kérdezősködök körbe, mert én ehhez nem értek, néhány szakemberben meg már hatalmasat csalódtam.


Kedves második és harmadik hozzászóló, köszönöm a válaszaitokat, megnyugtató, ezek szerint csak helytálló a szaki észrevétele. Szakmabeliek vagytok esetleg?

2013. máj. 28. 09:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szakmabeli vagyok. Nem kell gégecső, sem Mü cső az MBCu-hoz, sem az MTK-hoz.
2013. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 szakmabeli vagyok, és hasonló kérés miatt próbálkoztam vele, de szétszakadt a vezeték és behúzni sem lehetett-csupán a tulaj kedvéért próbáltam meg.
2013. máj. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor marad gégecső nélkül.
2013. máj. 29. 07:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd gégecső nélkül,mert a cső az egyik szigetelő réteg a kettő közül, viszont az MBCu duplán szigetelt. Csak akkor kellene a cső, ha MKH-t, vagy MCu-t húzol be. Azok egyszeres szigetelésüek.
2013. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még valami: Ilyenkor ha feltétlen be kell húzni csőbe valamilyen oknál fogva, de pl.: a koaxot így tesszük be mer a merevsége miatt nehezebb, ha a falban levő csőbe húzzuk, azt szoktuk csinálni, hogy le mérjük a hosszt, méretre vágjuk, és kiterítve egy egyenes terepen behúzzuk a kábelt, és úgy tesszük a helyére kábelostól. Kifeszíti két ember a csövet, betoltok egy behúzó szalagot, és arra rögzítve behúzzátok a kábelt.
2013. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És a vezetéket az üveggyapot szigetelés fölött vagy alatt érdemesebb vezetni? A gyapot alá kerül még párazáró fólia és végül a karton.
2013. máj. 29. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!