Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítást tervezek nyár...

Felújítást tervezek nyár végére, na de mivel is számoljak?

Figyelt kérdés

Egy durván 14-15 nm-es konyháról van szó, régimódi kővel, arra ragasztva egy réteg linóleum, és még arra terítve egy másik fajta linóleum. Falon fűrészporos tapéta, sima festést tervezek.


Egyrészt nézegettem a linót, 1200körül már van épkézláb, viszont a festék árakról és mennyiségekről kb fogalmam nincs. Plusz ugye le is kéne vakarni azt a nyamvadt tapétát, meg glettelni, de ezeknek egyelőre gőzöm nincs, hogyan álljunk neki.


Tehát a kérdések:

1) Milyen feladatok várnak rám úgy durván, és hány nap alatt tudom ezt megoldani?

2) Sacc per kábé alsóhangon mennyibe fájhat ez nekem?


2013. máj. 28. 22:41
 1/1 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni,de sokba! A burkolást és a festést bízd szakemberre, hidd el, megéri spórolni rá. Ne feledkezz el a csövek mázolásáról sem. Olcsó fehér falfestéket tudsz venni, hozzá pedig színezőpasztát. Ezek olcsóbbak, mint a készre bekevert festékek. Linóleumot csak akkor rakj le, ha profi szakemberre bízod, mert nincs bosszantóbb látvány egy hepehupás, rosszul illesztett linónál. A költséghez számítsd hozzá a ragasztó és szegély árát is. Ráadásul linót csak tükörsima felületre tanácsos felrakni, de vajon ilyen a te régi kőburkolatod? De ugyanez vonatkozik a házilag felrakott hidegburkolatokra is. A festő pillanatok alatt letakarítja neked a falat, tükörsimára glettel, csíkmentesen fest és a plafon sem lesz foltos. A glettelés nagy és precíz munka, ne fogj bele egyedül. És ne a haverodra bízd a munkát, mert ráfázhatsz, de nagyon. Az ember nem minden évben vállalkozik felújításra, inkább spórolj rá és fizesd meg a szakmunkát, bármilyen csábítóan is hangzik az olcsó saját kezű és baráti kaláka. Hívj el egy-két szakembert, nézesd meg velük a konyhát, vázold nekik az anyagi helyzetedet és elképzelésedet és kérj árajánlatot. Nagyon hasznos tippeket is tudnak adni, és mivel az anyagot te állod, nekik mindegy, hogy drága vagy olcsóbb festéket használnak, a tökéletes munkát mindkettővel el tudják végezni.Ők négyzetméterben számolnak, a mázolás pedig jóval drágább a falfestésnél. A falat festik, a csöveket, ajtókat, ablakkereteket pedig mázolják. Ha rábízod a festék megvásárlását olcsóbban is hozzák, mivel nekik a festékboltban kedvezményük van. El is mehetsz vele, és együtt választhatjátok ki. A mennyiséget is ki tudja számolni semmi perc alatt. Ne sajnáld a szakemberre a pénzt, hidd el, hogy nem a pénztárcád ellensége, hanem jó barátja akar lenni. Nem kifosztani akar, hanem csak tisztességes fizetséget a munkájáért és nem rajtad fog meggazdagodni. Ha már felújítasz, akkor érdemes a villanyvezetéket is áthúzatni, esetleg a gáztűzhely mögé, mellé egy konnektort vésetni, hogy a modernebb tűzhelyeknek is biztosítva legyen az áram. Ha már felújításba kezdesz, akkor tervezd meg alaposan mindennek a helyét praktikum szerint. Ne kapkodd el, vedd alaposan számításba a konyhai szokásaitokat, és ne feledd el, hogy a kisebb háztartási gépeknek ( turmix, kenyérpirító,mikró, vízforraló stb.)csak rövidke zsinórja van.

Én úgy saccolom, hogy kb. 300 ezer lesz a felújításod cakkra-pakkra. Ha nagyon ügyes vagy és talpalsz az akciós dolgokért, akkor esetleg 250-270. Én már három lakásomat újítottam fel, a barkácsáruházaktól már hidegrázást kapok, annyi időt töltöttem ott. Hidd el, hogy jót akarok neked, az anyag árán spórolhatsz valamicskét ha utánajársz, de egy dologra ne sajnáld a pénzt: a szakemberre. Ez a lelke a felújításnak.

Sok sikert kívánok!

2013. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!