Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a különbség a dekorfóliás...

Mi a különbség a dekorfóliás beltéri ajtó és a CPL fóliás beltéri ajtó között?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Látványilag, tapintás nélkül, kellő távolságból nézve talán semmi.

Azonban a dekorfólia egy gyengébb, vékonyabb, kevésbé strapabíró felületet ad, mint a a CPL.

Ennek a használat és tisztán tartás során van/lesz jelentősége.


Kevésbé igénybe vett, kis forgalmú helyekre (pl. csak felnőttek által lakott lakásokba, családi házakba a dekoros ajtó is jó megoldás lehet, azonban nagyobb igénybevételű helyekre, ahol már többen és/vagy gyerekek is nyüstölik az ajtókat én mindenképpen CPL vagy azzal egyenértékű felülettel rendelkező ajtókat ajánlanék.

Irodai környezetben, munkahelyeken is ezeket részesítik előnyben.


A még nagyobb forgalmú helyeken, pl. közintézményekben, kereskedelmi egységekben pedig a HPL felületű ajtók beépítése javasolt.


Sajnos a minőségi (és ebből adódóan a várható élettartam beli) különbségek az árakban is megjelennek.

Amíg egy dekoros ajtót (pláne barkács áruházban) már 15-25eFt-ért meg lehet venni, addig a korrekt gyártótól származó CPL ajtó jó esetben is 40eFt-nál kezdődik.

Ezek tele ajtólapok esetén értendők, kilincsek valamint küszöb és egyéb esetleges kiegészítők/szerelvények nélkül.


Ha a lapban (szárnyban) üvegezés, dekoráció, fémcsík vagy intarzia van..., és esetleg kiegészítő szerelvények is (pl. szellőző rács)... akkor az árak még magasabbak.


Az ajtók beszerelése azonos módon történik, függetlenül attól, hogy dekor fóliás vagy CPL ajtóról beszélünk. Ezek általában utólag szerelhető tokos konstrukciók.

Azonban amíg az olcsóbb dekoros ajtókat általában egy adott méretrend szerint gyártják tömegesen, addig a CPL ajtóknál az egyedi igények (méretek) figyelembevételére is van lehetőség. Azaz, ha adott egy falnyílás, akkor oda biztosan lehet egyedi CPL ajtót gyártatni.

Dekoros ajtó esetén pedig a kiválasztott ajtóhoz kell kialakítani a falnyílást.

Érthetően kellemesebb helyzetet jelent a CPL-es megoldás.


Az ajtók saját kezűleg is beépíthetők. Természetesen ehhez kell némi műszaki érzék, kézügyesség, szerszámok ismerete és némi gyakorlat a használatukban.

S persze türelem és elszántság. :)


Saját beépítéssel ajtónként (tok+lap) 8-12eFt-ot lehet megspórolni, azonban ha utólag mégis gond merülne fel, akkor a nem szakszerű (számlával bizonyított) beépítés hiánya miatt nem lehet, vagy csak nehezen lehet érvényesíteni a garanciális igényeket.


Összességében én úgy látom, hogy sok helyen csak azt hozzák fel hátrányként a dekoros ajtók ellen, hogy csak egy bizonyos méretrendben gyártják őket szemben a CPL-eknél elérhető egyedi igények figyelembevételével, és csak ezért olcsóbbak.

Bizonyára megjelenhet a tömeggyártás alacsonyabb költsége a végtermék árában, azonban véleményem szerint messze nem csak ez indokolja a két ajtószerkezet árában megmutatkozó jelentős különbséget.

Az árdifferenciát a szerkezetükben, felületükben fellelhető eltérések (is) indokolják.

A többi pedig csak ügyes marketing fogás a vékonyabb pénztárcájú vásárlók bizalmának elnyerésére.

2013. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!