Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festés előtt falat mosni?

Festés előtt falat mosni?

Figyelt kérdés
ha tapéta volt a falon amit sikeresen láztattunk és maradéktalanul eltávolítottunk. jöhet a glettelés, vagy le kell mosni a tapétaragasztót a falról?
2013. júl. 3. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
A tapétaragasztót sajnos el kell távolítani, kaparással, csiszolással (ezt javaslom) vagy tapétaragasztó- oldószerrel (lehet ilyeneket kapni). Festés előtt elvileg csak gletteln, csiszolnii és portalanítani kell, de tapétaragasz nem maradhat.
2013. júl. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 poiu ***** válasza:
84%
Nem kell. A tapragasztó ugyanúgy vízoldékony, mint a festék. Ha koszos, zsíros a fal, akkor érdemes lemosni, mert ezzel festéket spórolsz.
2013. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

utolsó:

És ha rámegy a régi ragacsos falra a festékkel, az feloldódik és nem lesz rücsis a fal?

2013. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 poiu ***** válasza:
Ha így van, akkor nem spóroltak a tapéta ragasztóval...
2013. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a kérdezőnél, milyen, de nálunk, nagyon dzsuvás volt a fal, nekem muszáj volt lecsiszolnom.
2013. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha tapétázol rá, ha fested (előtte gletteled) nem kell eltávolítani. Csak annyit amennyit a spakli nedvesen letol az áztatáskor ha nehezen jön. Ha a tapéta könnyen lejött, akkor ott eleve kevés a ragasztó maradvány a falon. Gletteléskor a papír maradványai lehetnek idegesítőek. Anno, amikor nem volt kész glett, cmc ragasztós glettel dolgoztunk. Ugyanezzel volt felragasztva a tapéta is. A metilcellulóz sem okoz problémát.
2013. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

1-esnek

Tapétaragasztó (cmc, mc) oldószer = víz, langyos víz)

A Veginollal ragasztott papír eltávolítása volt nehéz, de annak alig volt húsa, maradványa mint az anno sűrűn felvitt cmc-nek.

2013. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: igen tudom, milyen a tapétaragacs. Eleget tapétáztam. Nekem is kis fecnik maradtak a falon, amit spaklival szedegettem le, de maradtak körömnyi kemény darabok, ezeknk és csiszolópapírral mentem neki, mert nem tudtam lefeszegetni (úgy sem, hogy én tapéta eltávolítóval folyamatosan spricniztem az egész felületet. Rémálom volt.:) Viszont izmosított.
2013. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a csiszpapír hamar eltömődik szimplán a ragasztó-papírmassza maradványtól. Mivel úgyis kell glettelni, ezeket át lehet hidalni a hígabb glett használatával, mert a fal úgyis rendkívül "szívni" fog, így ráér festés előtt a csiszolás, aztán mehet a híg alapozás festékkel. Persze lehet alapozni a tapéta leszedése után is, glettelés előtt, akkor jobban látszik hol bújt meg papír vagy ragasztócsomó és közben le lehet túrni és a glettvas nem fog odaragadni a falhoz, jobban fog siklani.
2013. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! alaposan körbejártátok!

nagyon hálásak vagyunk! reméljük nem lesz nagy cumi.

további minden jót mindenkinek!

2013. júl. 4. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!