Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik erősebb és tartósabb...

Melyik erősebb és tartósabb betonkerítés? - a száraz vagy a vizes betonból készült?

Figyelt kérdés

A száraz betonból készült nem sima, a vizes tükör sima.

Számítok a szakértő válaszokra, mert a kerítést cserélném.

Köszönöm.



#tartósabbat betont keresem.
2013. júl. 6. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán értem a kérdést!

Kicsit próbálj meg pontosítani!

Először is olyan, hogy vizes beton nincs! Olyanok vannak, hogy földnedves, kissé képlékeny, képlékeny és folyós beton. Száraz betonnak szokták hívni az esztrich betont. Ez viszont minden csak nem "nem sima" mivel, hogy nagyon könnyű simítani. A földnedves beton nehéz simítani.


A másik pedig mégis, hogyan képzelted el azt a kerítést? Az egészet betonból szeretnéd? Vagy csak az alapját?


Szóval több info és pontosítás kellene!

2013. júl. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az az erősebb amelyiben bent van a megfelelő cement mennyiség,és vasalva is van .
2013. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A szak nyelvem hiányzik! A földnedves, vagy képlékeny folyós betonból készült az időt állóbb? 41 méter kerítést cserélek betonra. Oszlopok a földbe betonozva és 50cm magas 2m széles vasalt panelok 2m magasan lesznek. azért kérdeztem, mert láttam teljesen sima panelt, és nem simát. Ezek különböző technológiával készülnek. Mivel komoly beruházás,így szeretném a legjobbat választani.
2013. júl. 7. 09:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Az hogy tükör sima a felülete,nem a beton erősségére utal,hanem a kivitelezése.Korszerű gépekkel csinálják,osztályozott apró szemű sóderból,v csak marosi homokból. Az erősségét a cement mennyisége , a vasalás ,és a sóder szemcsemérete határozza meg. 1m3 sóder +2,5q minőségi cement ,az már jó beton. Vasalásnak kerítésbe elég a 12-es átmérő,beton vas,4 db + 6-os beton huzallal körbe fogatva. / kengyel /

[link]

2013. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha előre gyártott betonpaneleket akarsz vásárolni akkor mindenképpen találkoznod kell a beton minőséget jelző kóddal.


Pl.: C16-24

Az első számérték a beton nyomószilárdság értékét jelöle (N/mm2). Minél nagyobb ez a szám annál erősebb a beton.

A második érték pedig az adalékanyag (sóder) maximális szemcsemérete.

Ha esetleg nem találkozol ezekkel a számokkal rá kell kérdezni az anyagminőségre!

C12-től felfele teljesen jó lesz kerítésnek!


Oszlopokhoz pedig javasolok egy kb 35x35-ös 70-80cm mély gödröd. Amibe 6 rész sóder, 1 rész cement arányú földnedves betont döngölve/tömörítve dolgozz be!

2013. júl. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon hasznos tanácsokat kaptam. Előre gyártott elemekből lesz a kerítés. Most keresem a gyártót.
2013. júl. 7. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!