Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megbüntetnek, ha a száraz...

Megbüntetnek, ha a száraz gazt égetem?

Figyelt kérdés

Komposztba nem jó, kukába nem tehetem, így marad a tűz. Holnap tüzelési nap, így este a kertben elégetném.

22L


2013. jún. 17. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem, ha nincs tűzgyújtási tilalom országos vagy önkormányzati szinten... Területenként más a dolog.


Itt van egy térkép (bal szélső sávban lefelé):

[link]

Eszerint épp nincs tilalom. Tavaly októberben frissítették... De lehet azért, mert azóta nem is volt tilalom...

2013. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Budapesten állandó tilalom van.
2013. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem 35 fokos, aszályos napon kell égetni, nem is értem...
2013. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Eszerint épp nincs tilalom"


30 fok fölött?

2013. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tűzgyújtási tilalom csak az erdőkre és 100 méteres körzetükre vonatkozik, a kertedben ha egyéb önkormányzati rendelet nem tiltja égetheted a gazt!

Most még nincs elrendelve sehol tűzgyújtási tilalom.


"Holnap tüzelési nap, így este a kertben elégetném."

Itt lehet egy kis bibi, mert nálunk pl. csak du. 5-ig szabad gazt égetni, mert később már szellőztetnek az emberek és beszáll a füst a házakba. Lehet, hogy nálatok se szabad este tüzelni, lehet jobb lenne délelőtt.

2013. jún. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Csak akkor égesd el ha tutira kiszáradt, mert ha füstölsz - rendeletek ide vagy oda - könnyen összerúghatod a port a szomszédokkal. Annyit nem ér az egész. Vagy veszel 10 db zöldhulladékos zsákot 2300 ft-ért és kirakod az utcára - ha már a komposztba nem jó. Nem leszel füstszagú, nem gyulladsz meg a melegben, nem égnek le a fák a környezetében, nem száll át a pernye a szomszéd nádtetejére, nem lesznek füstszagúak a kiteregetett ruhái ecetera ecetera...
2013. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha már mind száraz gyorsan elég utána meg lelocsolod nem fognak ez miatt megbüntetni,

nem egész nap a tarlót égeted

2013. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha leszavaztok, akkor sem lehet Budapesten égetni. gondolom te vagy a hátsó szomszédom, lepontozó, aki carik a szabályokra.
2013. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy városban nem szabad gazt és falevelet égetni. Jól nézne ki, ha csak a fővárosban mind a 400000 kertesházban kis tüzek gyúlnának minden nyári hónapban véletlenül ugyan azon a napon! A szmogriadónak nincs olyan magas szintje ami erre ráillene. Én akkor is a 2300-ft-os zsákos megoldásra szavazok ha 0%-ra nyomtok. :) Gyakorlatból írom és nem egy panellakásból.
2013. jún. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, így végiggondolva valóban egyszerűbbnek és jobbnak tűnik a zsákos megoldás.


Az önkormányzat honlapján azt is sikerült megtalálni, hogy mely napokon viszik el, így megoldódott ez a probléma is :-)

2013. jún. 18. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!