Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehetne az esővizet...

Hogyan lehetne az esővizet elvezetni egy befelé nyíló pinceajtóról?

Figyelt kérdés

Szeretnék ötletek kapni arra, hogy miként tudnám az esővizet elvezetni a pinceajtóról akkor, ha az ajtó befelé nyílik, és a küszöb, amire záródik az említett ajtó, eléggé magas (kb.8-9 cm). Az ajtó ráadásul hosszanti irányban lambériával borított, így ha pont a pinceajtó felől esik az eső, akkor nem csak a küszöb és az ajtó közötti résen jön be a víz, hanem a lambéria lecek találkozásainál lévő mélyedésekben is, ami már több, mint 1-2 mm.


Tetőre is gondoltam már az ajtó fölé, viszont az ajtó 2 méterrel van lejjebb a föld felszínétől, így a tető pont akadályozná a lépcsőlejáraton való járást. Szóval valami olyan vízelvezetőre gondoltam, amit a küszöb felé, az ajtóra lehetne illeszteni, hogy a küszöb fölött kifele tudjon folyni a víz az ajtóról.


Esetleg valakinek van valami jobb ötlete?



2013. júl. 18. 06:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Lemezből tudsz rá kis peremet (ereszt) csinálni, ami kinyúlik a küszöb fölé. A lambéria és lemez közötti réseket, akrillal tudod tömíteni.
2013. júl. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a melléképületen így van megoldva. De ha ilyent raksz fel akkor a küszöböt meg kell gyalulni,hogy kifelé lejtsen ,mert különben becsorog a víz a küszöbről. :-) [link]

[link]

2013. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Végül is eddig mind a két válasz lemezre esett, eddig meggyőztetek. A 2. válaszoló vajon készen vette, vagy ő hajlította? A küszöbből elég nehéz lecsiszolni, mert betonból van, de ha már készen adnak ilyen lejtett "ereszt", akkor majd azt feljebb rakom az ajtón. A rés kitöltésére is jó ötlet az akril az 1. válaszolótól, köszönöm szépen.
2013. júl. 18. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem készen, bádogos hajlította. Neked is egyedi méret kell.
2013. júl. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszokat és ötleteket! Megcsináltattam az elvezetőt aluminium lemezből bádogossal, a lambéria lecek közötti réseket kinyomtam akrillal (ahogy javasoltátok), felszereltem, lefestettem, teljesen jónak tűnik, bár még nem tudom mennyire tökéletesen tölti be a funkcióját, mert nem esett azóta az eső.

Még egyszer köszönöm szépen!

2013. júl. 25. 08:37
 6/6 anonim ***** válasza:
2, v ok. Az ajtó felső részénél locsold slaggal, spricelössen,gyenge nyomással,és meglátod mit produkál. :-)
2013. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!