Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért lett minden ilyen...

Miért lett minden ilyen eszeveszettül drága?

Figyelt kérdés
Hátulra a házamhoz szerettem volna fából teraszt csináltatni, de egy megfelelő minőségű és odaillő fa köbmétere 72 ezer ft. Nekem ebből 4 kellene, plusz erre zsindely, no meg persze a munkások bére. Ugye én állami, közszférában dolgozok egészségügyben, diplomás ápolóként. Bérem hadd ne mondjam, hogy mennyi és évek óta egy forintot nem emeltek rajta. Milyen bérekhez igazítják ezt, hogy állandóan mindennek megemelkedik az ára és arra megy ki a játék, hogy ne építkezz, ne vásárolj semmit sem?
2013. júl. 26. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
jó kérdés..én is a közszférában dolgozom, bérek befagyasztva sok éve már, mégis a közszolgákat szidják ha véletlen vmi kezdvezményt kapunk vmiben. Sajnos a mai gazdaságpolitka nem a fogyasztás növelésére épít, hanem adóemelés finanszírozza az országot.Ördögi kör ez, hisz emelkedő adók, magas Áfa - alacsony fogyasztás az ereedmény, amely pedig visszafogja a termelést és kereskedelmet és egyre kevesebb a munka , csökken az aktív fogasztói réteg.. Hogy miért van ez így, erre csak az ország költségvetését összeállítók tudnának válaszolni.
2013. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi szívunk mindenben, a banki szektorban dolgozók többsége nagyon jól keres, meg vannak becsülve. Bár ott is vannak leépítések, de sokkal kevesebb, mint máshol. Egyik unokatestvéremet egy banknál elengedték 10 éves munkaviszonnyal, mert a főnök berágott rá. Talált másik állást, kezdésnek nettó 340 ezret kapott. Ezt keveselte és elment állásbörzére, hogy hátha talál jobbat, erre a főnöke szólt, hogy ne menjen, maradjon ott és megemelte a bérét nettó 112 ezer ft-al. Ilyen világot... Persze nem sajnálom tőle, sőt. Csak ugye míg a másik a közszférában éhen fog halni, addig a bankoknál pénzben fürdenek.
2013. júl. 26. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész külföldre? a diplomás ápolók külföldön 1 millió forintos fizetéssel kezdenek, aztán persze mehet feljebb a fizetés is.. a nyelvet külföldön nagyon könnyen meglehet tanulni, én a helyedben ezt tenném
2013. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az árakat a nagy keresetükéhez igazitják .Nekik semmi sem

drága .Ezért meg is vesznek minden drága terméket bármi legyen is az .Ebből azt a következtetést vonják le ,reális az ár,hisz fogy is .Vannak termékek amelyek több kézen mennek keresztül,és mindenki leveszi a maga hasznát belőle .A Legnagyobb gond nem vagyunk úgy megfizetve ,ahogy az elvárható lenne.A képviselő urak bezzeg rendezik a bérüket

ez az első nekik,majd háborognak milyen kevés még az is .

2013. júl. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű. A közszférában nagyon sok esetben pazarlás megy (és itt nem a magas keresetre gondolok), hanem a folyamatok, eszközök elavultságára. A versenyszektor rá van kényszerítve, hogy a megfelelő szaktudást megfizesse, minél több helyen csökkentse a költségeket, miközben a szolgáltatásából a lehető legjobbat hozza ki. Ha nem, csődbe megy, és vége. Ez a közszférában nincs meg, mert ők csak a csökkenő eszközöket kapják, és nincsenek rákényszerítve a fejlesztésre, hisz egy általános iskolát, egy kórházat, egy rendőrt így is, úgyis igénybe kell majd venni (és nem nagyon van választási lehetőséged). Hogy ez mennyire igaz, nézd meg a magán és az SZTK-s fogorvosi rendelőket.


És igazából nem a termékek lettek sokkal drágábbak, hanem csak a te fizetésed nem követte le valós értékbeli változásokat.

2013. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
"Magyarország jobban teljesít!!!"
2013. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerintem Magyarország nem teljesít jobban, csak közeleg a választás és így próbálják meg a népet ámítani, hogy jobban teljesítünk, mint mondjuk a német gazdaság.

Na persze...

2013. júl. 26. 17:00
 8/8 A kérdező kommentje:

De értitek, a legtöbb termék ára az elmúlt 4-5 évben két, háromszorosára változott és még nem is mondtam sokat. A fizetés a versenyszférában is követte volna ezt csak a közszférát fagyasztották volna be ennyire? Magyarán beárazták? Szomszédom pl villamosmérnök, otthon dolgozik egy cégnél szerződött le, ritka trágya munkát végez, tudom és tapasztalom (vittem már hozzá sok dolgot, még rosszabbat csinált belőle, mint azelőtt). De ennek ellenére 6 éve még csak 200 környékén keresett, most meg 300 körül. Gyenge munkaerő, mégis alkalmazzák. De említhetném a politikusokat. Miért csodálkoznak azon, hogy a világválság idején (mi még mindig nyakig benne vagyunk) Mo egyre nagyobb kakiba csúszik, ha ott emelik maguk között a béreket, akkor miért csodálkoznak, hogy még mindig válság van, ha azt a pénzt másra is lehetne fordítani? (pl törleszteni az adósságot)

De úgy nehéz, hogy nem is tudom, tavaly olvastam, hogy a bkv volt vezérigazgatójának csak annyi lett volna a feladata (nem tudom, nem vagyok pesti), hogy bevezesse a pályaautomatát, erre volt több éve, nem sikerült. Le is váltották, de mi áron? Én ilyenkor úgy csapnám ki, hogy a lába nem éri a földet. De ha jól tudom, még mielőtt lelécelt jól felmarkolt még vagy 20 millió forintos végkielégítést. Ez rablás!

Hol élünk mi, itt mindent szabad?

2013. júl. 26. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!