Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mitől drága a közös költség?

Mitől drága a közös költség?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy eladó panellakást Székesfehérváron. A hirdetés szövege szerint az épület szigetelt, tehát megvan a panelprogram, mégis a közös költsége 9-13 ezer forint között van havonta! Mitől lehet ilyen drága?
2013. júl. 22. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi megy el a lépcsőház fűtésére és mennyi megy el a lépcsőház villanyszámlájára, mert sokan arról működtetik sunyiban a nagy fogyasztású eszközeiket, a mi panelunkba is volt ilyen és amikor megjött a végelszámolás egy vagyont fizethettünk mert valaki lopta az áramot, gondolom a villanyfűtéshez vagy a boylerhez.

Neki is ugyanúgy kellett fizetnie a közöst mint nekünk. Akkor olyan 6 ezer ft körül volt amit még akkor is sokalltunk de még azt mondtuk hogy oké ha ez az ára akkor legyen mert abból lett is hasznunk mert fel lett újítva a lépcsőház, festett korlát, kimeszelt falak, új járólap, tehát megérte akkor fizetni picivel többet. De amikor valaki horror számlát csinált aminek a teljes összegét nem tudom, akkor 12 ezer volt a közös ami elég durva volt. És hiába vizsgáltattuk ki a dolgot, hiába kerestük a nyomokat hogy honnan húzták az áramot nem találtuk meg, egyszerűen ez egy rejtélyes lopás volt, de ahhoz hogy megmaradjon az áram fizetnünk kellett, mert mindenki érdeke volt sajnos, és a vicc az hogy senki nem sumákolt hogy nem fizet mert drága, mert reméltünk hogy akkor előkerül a tettes. De amikor volt megbeszélés akkor mondtuk is hogy bárki aki ezt tette nem járt jobban mert az összeg amit közösbe ad bele kb ugyanúgy jár vele mintha a sajátját fizetné de még mindig jobban járt mert a felét a mi pénzünkön ment el, de nem került elő az illető. Lehet hogy ez is benne van.

Ha van egy közös vízóra ami ugye a lépcsőházban a vizet biztosítja mondjuk a tárolóban a takarításhoz vagy közös nagy vízóráról megy a víz be a lakásokba az is elég durva mert sokan arról szedik a vizet sunyiba aztán majd csak egy töredékét fizeti a többivel együtt, lehet ez is benne van. De nehéz megmondani mert lehet hogy ilyenek az árak vagy éppen gyűjtenek valamire, mondjuk belső felújítás vagy megbüntették a lépcsőházat, erre rákell kérdezni hogy mi ennek az oka mert oka biztos hogy van.

2013. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja értem! Köszi szépen a választ! :)
2013. júl. 22. 19:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy soha nem laktam olyan helyen, ahol volt közös költség, de ez előtt bármilyen hirdetést olvastam, mindenhol 7ezer alatt volt! Mégegyszer köszi!
2013. júl. 22. 19:04
 4/9 anonim válasza:
egyszer találtam egy tökéletes albit, olcsón, jó helyen, kevés rezsivel és a legutolsósorban ott volt hogy közösköltség 35ezer / hó.. ott fűtött garázs és kamera és porta is volt.
2013. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem sok panelben, mert fenn kell tartani a liftet, takaríttatni kell, világítani kell. Ezen felül általában társasházkezelő intézi a ház ügyeit, neki is jár fizetés. Ráadásul a panelprogram sem volt ingyen, lehet, hogy a lakók kisebb önerőt vállaltak és a közösből fizetnek rá hitelt. És még így is félre kell tenni a következő felújításra. Összejön az, hidd el, én lift nélküli házban fizetek ennyit, 3 emelet össz-vissz, hetente egyszer felmosnak és ennyi.
2013. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem sok az. Nekem a 4 emeletesben volt a közös kb. 7 ezer. De minden mást külön fizettünk (víz, gáz, fűtés...)

Ismerősöm kb. havi 30-at fizet, de ebben benne van a fűtés, a hideg-melegvíz és egyéb apróságok.


A közösköltség összege sokmindentől függ. Van-e lift? Heti hány alkalommal és mekkora kukákat ürítenek. Volt/lesz a múltban/jövőben felújítás. Milyen a fűtés jellege és módja. Vízmelegítés módja. Biztosítás. És még sorolhatnám az "alap" dolgokat.

Meg ott vannak az extrák. Pl. porta, biztonsági szolgálat...

Nálunk pl. "fizetett kertészek" minden héten csináltak vmit a lakótelepen évszaktól függően. Hol locsoltak, hogy az avart gereblyézték, metszettek, havat hánytak....

2013. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. júl. 23. 09:02
 8/9 anonim ***** válasza:

A közös költség 9-13 ezer az nem drága egyáltalán.


Nálunk 4 emeleteesben, ahol le van szigetelve a ház,új nyilsázárók, új hőközpont és nincs hitele a háznak se lift nekem jön ki egy 55 nm 9800 ft-ra.


A másik lakásom is 46 nm és ott 11 ezer ft liftel.


A barátom 46 nm lakásában 9600 ft a közösköltség neki sincs lift.


Szóva a 9-13 nem sok, olyan 50-65 nm-es lakásra tippelek.


Az szomszédomnak nincs vízrája és ott a közösköltés 55 nm-re 26000 ft !!!!!!! szembe az én vízórás 9800-al :)

2013. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Amúgy 69 nm.
2013. júl. 29. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!