Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Így megoldható a csempézés?

Így megoldható a csempézés?

Figyelt kérdés
A konyhánkban szeretném az egyik falat kicsempézni, úgy hogy a csempe nem közvetlenül a járólap szegélyétől indulna, hanem a talajtól kb. 50 cm-re. Arra gondoltam, hogy kifeszítek egy madzagot vízszintesen, ami alapján felragasztanám az első sort, majd várok egy napot, míg megköt, és utána raknám a következő sor. Az a kérdésem, hogy ez így jó-e, vagy kell valamilyen alátámasztás az első sor csempének, hogy ne csússzon meg? Elég erősen fogja majd a csemperagasztó? Köszönöm szépen a válaszokat!

2013. aug. 16. 07:39
 1/5 schocko ***** válasza:
Szép is volna ha a csampézők így másnaponta visszajárnának...mire végigérsz az alsó sorral, kezdheted a fölötte lévőt...
2013. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Józsi21 ***** válasza:
100%
Ne úgy csináld!Egy tetőlecet rögzíts a falhoz,vízszintezd ki úgy hogy stabilan megáljon,(alulról támaszd meg,vagy szögeld oda stb)Ha stabil,már csempézheted telibe,de a támasztékot csak 24-36 óra múlva vedd ki!
2013. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor miután végigértem, utána állhatok neki a következő sornak? Egyszer láttam egy szakit, aki úgy csinálta, hogy az alsó sor alá felfogatott egy lecet, ami tartotta az alsó sort, amíg megkötött, és utána kezdte el a következő sort. Ezért kérdeztem, hogy elég-e csak a vezető zsinór, ami adja, hogy vízszintesen rakjam fel. Akkor ilyen léc nem kell, ugye? Köszönöm a választ!
2013. aug. 16. 08:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor mégiscsak szükségem lesz lécre..
2013. aug. 16. 08:58
 5/5 Józsi21 ***** válasza:
100%

Csak még azt mérd meg,hogy hogy milyen magasra csempézel,ha lehet ugy old meg hogy az utolsó sor egész csempe legyen.

Ha nem fontos az 50cm akkor engedd annyival lentebb az első sort hogy ne kelljen méretre szabni egy egész sort.

2013. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!