Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kazánok közül milyet vegyek?

Kazánok közül milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Kazánt kell cserélnem. Leírom a paramétereket, mit ajánlanál?


Két szintes családi ház 2 x 80 m2, radiátoros. Egy ideig (akár pár évig) csak az alsó szinten élünk, a felső szinten kiterítenék egy réteg gyapotot és a fűtést minimálisra venném fent. A ház 20 éve épült, a falazatát pontosan nem tudom, talán a nagy téglás, de nincs még szigetelve. A meleg víz egy jól működő bojlerről megy, tehát nem kell kombi(bár hallottam olyat is hogy a kombik olcsóbbak). A pincében van a mostani kazán egy bélelt kéménybe bekötve, viszont mellette van egy béleletlen kémény is (esetleg ha a turbósnak kell). Eredetileg gravitációs rendszerre épült de van benne egy szivattyú is. Persze jó lenne minél olcsóbb lenne, de nem szeretnék évente szerelőt hívni ezért inkább a minőséget veszem előtérbe és csak az ár a második szempont, még ha fáj is majd a pénztárcámnak.


Ha esetleg pontos típust is mondanál amit javasolsz, megköszönném.

Azt se tudom hogy, fali, vagy álló legyen, hogy megéri-e a kondenzációs többletköltsége?


2013. aug. 31. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért akarsz egy gázbojlert és egy fűtési kazánt üzemeltetni, mikor elegendő és gazdaságosabb egy kombi kazán?

Szerintem ezt beszéld át egy fűtési szakemberrel.

2013. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem mondta, hogy gázbojlere van :D

Nem nagyon értem, miért nem szigeteled le a házat előbb és csak utána cseréled ki a kazánt? Nem fogja megváltani a világot még egy jobb minőségű sem, magas lesz ugyanúgy a gázszámlád.

Na de a kérdésre válaszolva: én a mai világban és gázárak mellett nem gázba fektetném a pénzem, hanem vegyestüzelésbe, estleg fa elgázosítóba. Szigetellstől függ, hogy milyet kell választani....de a későbbiekebn is min. 24 kw teljesítményre lesz szükséged a ház kifűtéséhez. Én álló gázkazánt vennék, olyat amihez indirekt tárolót is lehet kötni, ha bojler csere lesz aktuális. A kondezációs technológiát alacsony hőfokú fűtésre találták ki, neked nem éri meg olyanba beruházni. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak Immergas típusokról, megbízhatóak és jó szervízhálózatuk van. Nem mellesleg van olyan típus amire 7 év gari van. Kombi kazánt én nem ajánlok mert nem csinálnak stabil melegvizet, esetleg egy db zuhanyzóhoz megfelelő lehet.

2013. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!