Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Falszín és padlóburkoló...

Falszín és padlóburkoló színe-kérdés! Milyen legyen? Hogy illik? Bővebb lenn.

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnénk kérni, felújítás előtt vagyunk. 2 szoba, egyikből étkező is nyílik, de nincs ajtó, boltív, hanem kicsit "lejön " a fal a mennyezetről, és oldalról is bejön, úgy van leválasztva. Konyha, ablak nélküli fürdő és külön, ablak nélk. wc, folyosó.Amit biztosan tudunk, h a wc, fürdő étkező fehér lesz. Az a szoba, amiből az étkező nyílik, az lesz a nappali, a másik a hálószoba. (2en vunk).

Kérdés, hogy milyen legyen a konyha, folyosó,nappali, háló? Alapvetően világos, kellemes színeket szeretnénk, meleg árnyalatokat. Azt szerettük volna, hogy lesz vajszínű vagy citromos, meg barack vagy narancs. De azt szeretnénk , hogy harmonikus legyen, és a fehér mellet ne legyen 2 másik domináns szín is.

Tudom, sokan meg pont azt szeretik, hogy minden helyiség más színű, de nekem ez nem tetszik. De egyik szín sem tetszene az összes helyre. Úgyhogy teljesen tanácstalanok vunk. A nappali jó lenne vajszínűen, vagy mogyoró vagy vmi ilyesmi, bézses, de akkor meg sztem hülyén néz ki a háló narancsosan. Mit gondoltok, nálatok hogy van?


Másik: a padló. Ha különböző színű lesz a nappali és a háló, különböző színű laminált padló illene a nappaliba és a hálóba. Ez nem lenne fura? Köztük van az étkező, az járólapos(kerámia vagy mi) lesz, tehát a 2 felület nem ér össze, de sztem széttöri a stílust.


2011. jún. 4. 08:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne egy színt kiválasztani, és annak az árnyalatait használni. Ez lehet akár a citrom-, narancssárga, vagy bézs és világos kávészínű. Ha egy szín árnyalatait használjátok a szobákba, akkor valószínűleg ugyanaz a padló jó lesz, és az egységessé teszi a stílust.

Esetleg ha nem ragaszkodtok mindenáron a laminálthoz, akkor érdemes elgondolkozni a parafa padlón. Kicsit drágább, de akcióban kb. ugyanannyiért ki tudtok fogni parafát, és ez egy megfelelő lakkal akár az étkezőben is használható.

2011. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a fehér a legjobb mindenhová. Tiszta hatású, később bármivel variálható (pl. lakástextilek lecserélése), tágas érzetet ad és biztos nem ízléstelen. Elegánsak még a világos szürke - pl. hidegszürke, rózsaszínes - árnyalatai vakítóan fehér nyílászárókkal, ha tágasak a helyiségek. De akármit választotok, szerintem is jó, amit az előző írt: maradjatok egy színen belül.


Padló színénél az a szép, ha folytonos. Szerintem a járólaphoz hasonló sötétségű padlót válasszatok.

Laminált padlót én sem javaslom, csúnya és hamar tönkremegy. Rendes parkettából is lehet már sokfélét, még saját magatok által felrakhatót is kapni. amit nem kell lakkozni, és akár 50-80 évig is bírhatja. Parafa is szép, meg nagyon egészséges is, de nagyon kell rá vigyázni. Legszebbek és időtállóak a hajópadló-szerű megoldások.

2011. jún. 6. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!