Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan működik a fűtésrendszer...

Hogyan működik a fűtésrendszer átmosás?

Figyelt kérdés
Minap kihívtam egy fűtésszerelő szakit, hogy mossuk át a rendszert. Elkezdte feltölteni hálózati vízzel, de nem ment a mosás, mert nem működik a keringető szivattyú. Ezt sejtettem. (több mint egy éve le van engedve a rendszer, az előző tulaj nem lakta a házat) Most ott tartok, hogy megvan az új szivattyú, de a mosást a mosófolyadékkal az új szivattyúval szeretné végezni úgy ahogy van. Lehet, hogy ez a bevett szokás, de számomra fura. Ez nem teszi tönkre az új szivattyút? Nem kéne először legalább a hálózati víz nyomásával kimosni a rendszert, hogy a nagyja jöjjön ki? Hogy működik a fűtésrendszer átmosás??
2013. szept. 11. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Több megoldás létezik. Van olyan adalék, amit be kell tölteni a rendszerbe, majd járatni kell a szivattyút pár napig - mehet akár a fűtés is - aztán vizet kell cserélni. Vannak agresszívebb anyagok is, ahhoz külön gép kell ami megforgatja az vegyszert. Ezzel addig kell dolgozni, amíg aktív az anyag, aztán vegyszercsere vagy mehet bele a víz, ha tiszta a rendszer. Ez a mosatás általában megvan aznap.
2013. szept. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a szivattyút félteném, hanem a HMV hőcserélőt... Érdemes előtte átmosni, de ma már tényleg a vegyszeres mosás a bevett módszer. A vegyszeres adalék akár évekig is a rendszerben maradhat, oldatban fogja tartani a koszt.
2013. szept. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs, mi az a HMV hőcserélő?
2013. szept. 12. 07:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Hideg-Meleg-Víz
2013. szept. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hideg, hanem használati.
2013. szept. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én magam részéről ott kezdeném,hogy a szivattyút megpróbáltam volna életre kelteni .Ha nincs leégve ,akkor csak meg kell mozdítani,a lapátjához ülepedett szennyeződés foghatja . Ha fel van töltve a rendszer ,kis idő múltán ez fel is ázik.Vill,szerelő ezt a helyszínen kiméri .Savazni csak a kazánt szokták,ha elvízkövesedik .

A radiátorokat mind le kell szerelni,és hálózati vizzel nyomás alatt átmosni . Mert a bent lévő piszoknak ki is kell jönni valahol .Attól ha vegyszeres vizet járatnék benn

még nem jutnék előbbre,inkább mindig hibát okoznék magamnak a későbbiekben ..A sok feloldott szennyeződés,rendre eltömítené a kazán előtti szűrőt. Nem győzném tisztittatni A víz áramlását még el is zárhatná .

A radiátorokban csak akkor van gyors hatásos víz áramlás,ami magával sodorja a szennyeződést is,ha egyenként a hálózatra van csatlakoztatva.Egyenként akár

tísztitó szerrel is fel lehet tölteni,megmozgatni,oldja le a szennyeződést,majd a bent lévő vizet felfogni,hagyni leülepedni,és mehet a másikba .Különben az Isten vegyszeres vize sem lenne elég .

Ilyen kis kazánoknál,amivel lakást fűtünk hőcseréről nem is beszélhetünk ,mert nincs is .Itt az előállított melegvíz,közvetlen kijut a fűtési rendszerbe .

Hőcserélőnél az előállított meleg,forró vízet,vagy gőzt egy távolabbi helyre nyomatom,és a hőcserélőn keresztül egy másik fűtési rendszer fűtési vízét melegítem vele .

Az én javaslatom az lenne,radiátorokat leszedni,kimosni,

A kazán előtti szűrőt kitísztitani,és hanem indul a szivattyú,azt kicserélni.Ha elindulna szivattyú,a kazán előtti szűrőt kivenni,ez a visszatérő vezetékben van, és ez azonnal képet is ad a rendszer tisztaságáról .Ha ez

a szűrő aránylag tiszta így is ,akkor a rendszer is az

Logikus .Felesleges mindent megbontani .Mindenképp ezt kell először megnézni .

2013. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Állítólag nem lehetett a szivattyú miatt feltölteni a rendszert, mert ha az nem működik, nem megy fel a víz a felső szintre. Szerintem a hálózati víznyomásnak fel kell tudnia tölteni 6,8 m magasságba is...nem?!?!?!?
2013. szept. 12. 11:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Kizárt dolognak tartom,hogy szívattyú hiba miatt nem lehetne feltölteni. A hálózatban kb 3.5-4 bár is van,ami annyit jelent,35-40 m magasra kell a víznek felmenni .

A feltöltést legjobb mindig a visszatérőn csinálni,mert így a víz maga előtt nyomja a levegőt.Ha automata légtelenitó van ,azonnal légteleniti is magát a rendszer.

Ha légtelenitő szelepet kézzel kell kinyitni,akkor azt kicsit megnyitni,vödröt alá .A víz megjelenése ,jelzi hogy már tele a rendszer.Ilyenkor még levegőt is köpköd .

A feltöltés után kell a szivattyút elindítani,és a víz már kidolgozza a bent maradt levegő buborékokat .Ha minden rendben van,az nyomás be kell állitani,rászámítani

a fűtésnél ez fokozódik is .Fűtés elindításakor a radiátorok végét kell megnézni,ha azok melegszenek,akkor

akkor üzemel a fűtés .

2013. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lapcsika válasza:

Nekünk egy spéci géppel nyomatták át a vegyszert majd a védőfolxadékot a rendszeren. Fél nap volt kb az egész. Azóta villámgyorsan melegszenek fel a radiátorok.

Mi kuponos akcióban vettük de itt a honlapjuk:

Www.szyla.hu szerintem lehet alkudni is!

2014. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!