Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » AL-PEX COMAP alumínium betétes...

AL-PEX COMAP alumínium betétes ötrétegű cső alaptulajdonságairól szeretnék pár véleményt, tapasztalatot és, hogy megéri-e réz csövek helyett ilyent használni? Mert a cső maga olcsóbb sokkal, mint a rézcső, de viszont a csatlakozói drágábbak.

Figyelt kérdés

Érdekelne:

-Szerelhetősége

-Hajlíthatósága (Pl 90 fokba, hogy ne kelljen könyököt használni)

-Élettartama és strapabírósága

-Csatlakozók élettartama, hogy nem kezd-e egy idő után csöpögni



2012. ápr. 4. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 3,5 éve csináltam a központi fűtésemet,a radiátorokhoz 16-os uni cső megy. Mivel én magam csináltam az egészet,a "kulcsos" megoldást választottam,így csak egy kalibrálóra volt szükségem,amit egy hétvégére kölcsön kértem.(meg villáskulcsokra) Kirakodó vásárban vettem egy viszonylag erős,sűrűmenetű rugót,aminek a belsejébe pont belement a csövem,így viszonylag kis ívben bírtam a hajtásokat(a 90 fokot is)megcsinálni. A csöveket bevéstem a falba,szinte elfér a malterban,a fugákban a téglák között,alig kellett vésnem. A 3. telet fűtöttem vele,még egyetlen csöpögést nem láttam semelyik csatlakozónál sem.
2012. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel az idomjai szereléséhez spéci roppantó szerszám kell én szakemberre bíztam (később kiderült, h ő is kölcsönzi az eszközt, így lehet én is meg tudtam volna csinálni).


A rézcsővel hasonlítva annak folyómétere a drága (16-oshoz 2000Ft-ért, 28-hoz 4000-ért jutottam hozzá) , az alpexnek meg a csatlakozói. A legjobb kombinálva szerintem, nekem úgy van 80m (ennek asszem 300Ft volt métere akcióban) 5rétegű 6db idommal (darabja több mint 500Ft volt) 14db radiátorhoz meg nincs 1m rézcső (az is maradékból), de vagy 40 idom (kb. 200Ft ért jutottam hozzá/db) meg csatlakozó. Mivel a főág 28-as a többi meg 16-os akármilyen homogén rendszerrel durva drága lenne!


Van több olyan radiátorom ahol a falba bevésve hajlítom, ez a 16-os csőnél kevesebb mint 6cm-en sikerült meghajlítani. 28-ast (kívül 32) szerintem kizárt, hogy 12cm alatt sikerülne 90°-ba hajtani.


Van régi leszabályzó nélküli vegyes-tüzelésű kazánom is és néha figyelmetlen vagyok sajnos így elmondhatom, hogy 2,5bar nyomást 103fokon bírja a rendszer percekig.


Csatlakozói (az a kevés ami nekem van) problémamentesek, bár mint említettem nekem inkább forrasztott réz van.

2012. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!