Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízszigetelés hiánya okozhat...

Vízszigetelés hiánya okozhat gondot panel lakás esetén?

Figyelt kérdés

Bővebben:

kb 1 éve lett felújítva a fürdőszoba zuhanytálca+kabin (tehát nem épített), ami a panel sajátossága miatt iton téglára lett rakva és a kabin mögötti falak is azzal lettek megvastagítva. Minőségi, Mapei flexi fugát és ragasztót használt a kőműves, Viszont senki nem mondta (és én is tudatlan voltam), hogy elvileg kellene kenhető vízszigetelés is. Mivel alattunk egy magán pince van akinek a tulajdonosát nem tudom elérni, így ellenőrizni sem tudom, ha gond lenne. Tapasztalat? Kérem olyan írjon aki nem csak a hasára üt. Köszönöm!


2013. szept. 19. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
pl napi egyszeri zuhanyzásnál,még nem törvényszerű,hogy átázik a plafon,még akkor sem,ha nincs vízszigetelés,
2013. szept. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez tapasztalat?
2013. szept. 19. 09:59
 3/10 anonim ***** válasza:
persze,a jól kifugázott csempe,egy 5 perces zuhanyzás alatt,olyan minimális vizet enged át magán,ami még nem jelenik meg az alsó helyiségben,
2013. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy jó burkoló szakember el sem végezte volna ezt a munkát kenhető szigetelés nélkül. Könnyedén előfordulhat salétromosodás a másik oldalon. Ha így van és ezt be is bizonyítja a károsult, kártérítésre kötelezhetnek. A burkolást burkoló szakmunkással, és nem kőművessel kell elvégeztetni. Neki kötelessége tudni, hogy szükséges s szigetelés. És ez mindaddig nem baj, amíg nincs belőle kár. De a fugaanyag nem tekinthető szigetelésnek. Az megrepedhet, és már is behatol a nedvesség.
2013. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A hármas válasza mindaddig igaz, amíg csak egyszer nyitod ki a zuhanyt. De napi rendszerességgel átmegy a nedvesség és nem szárad ki, csak megy az utánpótlás, és egyszer csak telítődik a födém. És kezdődhet az anyázás.

Érdemes ilyenkor a neten rákérdezni a rétegrendre. és akkor számon kérheted a szakembertől.

2013. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsótol kérdezem, hogy mit tehetnék? Utólag elég nagy munka és sok pénz, persze tudhattam volna előre. Mi az a felület amit egy kis méretű panel fürdőben vízszigetelni kellene? Elég csak a zuhanytálca alatt és a zuhany mögötti falakon?
2013. szept. 19. 22:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, elég a zuhany mögötti falakat szigetelni, de a padlót célszerű telibe . Ha felmész a MAPEI honlapjára teljes rétegrendet nézhetsz meg.

Szigetelés nélkül semmiféle garanciát nem vállalunk.

2013. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A tálca és a fali csempe közt van az igazság, ott dől el minden.
2013. szept. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Mivel elég nagy munka és sok pénz lenne, így az utólagos kabin hátfalra gondoltam megfelelő szigeteléssel (sziloplaszt), esetleg teljes kabin csere. Ez mennyire lenne megoldás?


ma 06:56

"A tálca és a fali csempe közt van az igazság, ott dől el minden."

Itt a sziloplasztozásra gondolsz? Mi a tapasztalatod?

2013. szept. 20. 08:08
 10/10 anonim válasza:
A tálcának olyan peremének kell lennie, ami befelé lejt. A tálca és a fali-csempe találkozásánál, olyan illesztésnek kell lenni, hogy a csempe beljebb legyen mint a tálca széle, mert akkor a fali-csempéről lefolyó víz, a tálcába folyik. Vízvetőt is kell használni, az alsó csempesor alá ragaszthatót, ami a falra van ragasztva a fali oldalon és erre kell a csempét rakni, tehát benyúlik a csempe alá és a másik oldala a tálcára fekszik. Ezt követően ki kell szigorlatozni a réseket. Én a sajátomnál ezt a vízvetőt, a látható oldalán, 10-m-enként kifurkodtam és telenyomtam szilopálasztal. A HENKEL szaniter sziloplaszt a jó, ez nem válik el a felületekről. A csempe alá kell az a folyékony vízsziketelő, igaz, de a hiánya nem okoz nagy bajt, elviselhető, az a minimális víz ami esetleg átmehet a fúgákon. Nem ott a lényeg, hanem a tálca és a fali-csempe közti átmenet. Ha az jó akkor száraz marad minden, ill. gyorsan kiszárad.
2013. szept. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!