Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablakhoz olyan zárszer...

Műanyag ablakhoz olyan zárszerkezetet, amely nem csak egy oldalon záródik, hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
Nem muszály szerelőt hívni hozzá, én is nagy valószínűséggel be tudom rakni, nem kell hozzá speciális szerszám, ugye?

2013. szept. 27. 20:41
 1/5 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nyíló-bukó mechanikára gondolsz? [link] ,persze több ilyen üzlet is létezik.
2013. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak nyíló, de három oldalt záródó, amilyen a szabvány.
2013. szept. 27. 21:54
 3/5 lali az állat ***** válasza:

úgynevezett körbefutó komplett ablakvasalatot sok helyen lehet kapni (Például VBH , XVIII. kerület, lakatos utca 38, vagy Roto-Elzett márkabolt IV. kerület, Árpád u.),de olyan típust kell felszerelni, ami a te ablakodon van, mert még típuson (pl. G-U, Maco, Roto) belül is sok az eltérés. a tokon levő vasalatot is cserélni kell, de ha mint lakossági vásárló mész be akármelyikbe, a gatyád rá fog menni, mert csak listaáron tudsz vásárolni.


tehát először a vasalat típusát kell meghatározni, aztán a cserélni kívánt alkatrészt és utána elindulni vásárolni.

2013. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem körbefutó, hanem körbezáró, de ennek nincs nagy jelentősége. Laikusként aligha fogod tudni átalakítani. Kellenek első-alsó-hátsó sarokváltók, felső és hátsó középzárak, baglyok, gógák... Amúgy valóban azokon a helyeken lehet kapni, amit az előttem szóló írt. Szerintem sima nyíló szerkezethez elég lenne csak statikus záróelemet tenni bele, illetve mivel nyilván van benne 1-2 pár, tenni bele még! Azt talán te is meg tudod csinálni. A rendes zár sem jelent több biztonságot, mint a statikus, ha pedig nem zár rendesen a pánt felőli oldal akkor, nem a zárcsere a megoldás.
2013. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hőszigetelésről van szó, nem biztonságról
2013. szept. 29. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!